כלבים
כלבים צילום: דוד כהן, פלאש 90

ללא רחמים: סוכני המשטר האיראני הוציאו להורג 1700 כלבים במתחם לכלבים נטושים סמוך לטהרן.

תמונות שפורסמו ברשתות החברתיות באירן הראו עובדים של מקלט הכלבים ממררים בבכי כאשר הם אוחזים בזרועותיהם את גופותיהם של מאות הכלבים שהומתו באכזריות על ידי שליחי המשטר בטהרן.

אחת המתנדבות במקלט העלתה סרטון בו היא מחבקת את גופת אחד הכלבים תוך בכי קורע לב. "אלו היו הפגיעים והצייתנים ביותר", היא סיפרה.

מסיח אלינז'אד, עיתונאי איראני שהעלה צילומים של גופות הכלבים פזורים בשטח סמוך למקלט לכלבים נטושים, הוסיף כי "השליטים חסרי הרחמים של הרפובליקה האסלאמית של איראן לא חוסכים באיש. בנוסף לדיכוי נשים, מיעוטים אתניים ודתיים, להט"בים, הם גם הורגים מדי שנה אינספור כלבים משוטטים. פעילי זכויות בעלי חיים באיראן זקוקים לתשומת לבכם".

ההוצאה להורג מתרחשת על רקע הצעת חוק שאמורה להגביל את אימוץ חיות המחמד בבתים פרטיים. הרשויות בטהרן טענו כי החזקת חיות מחמד בתוך הבית אינה היגיינית ואינה אסלאמית, כאשר חלק מחברי הפרלמנט אף הוסיפו כי "החזקת חיות מחמד מהווה תחליף ליחסי משפחה בריאים".

הצעת החוק גם אמורה להטיל קנסות כבדים על יבוא, מכירה, רכישה, הובלה והחזקת חיות מחמד נפוצות, ומגנה את החיים תחת קורת גג אחת של בני אדם עם בעלי חיים.

ליסה דפטארי, העורכת הראשית של אתר The Foreign Desk, אמרה לאתר "פוקס ניוז דיגיטל" כי הפעולות הללו של המשטר האיראני אינן מפתיעות. "כבר זמן רב שעיתונאים אזרחיים הנמצאים בשטח באיראן מנסים להדגים לעולם את האופי הבלתי אנושי של המשטר הזה. אין להם חמלה לנשים, ילדים, וכפי שהודגם במקרה הזה גם לא לחיות תמימות".