פעילות צה"ל בג'נין
פעילות צה"ל בג'נין צילום: דובר צה"ל

גדוד ג'נין של ארגון הטרור הפלסטיני הג'יהאד האסלאמי מאיים בפיגועי טרור בתגובה למעצרו של מנהיג הארגון באזור השומרון בסאם אל-סעדי.

"כוחות הכיבוש הציוניים ביצעו פשע מתועב כאשר הסתערו על מחנה הגיבורים שלנו ופשטו על ביתו של השייח' בסאם אל-סעדי ותקפו אותו ואת משפחתו המכובדת באופן המשקף את פניו הזדוניות של הכיבוש זה", נכתב בהודעת גדוד ג'נין.

גדוד ג'נין התחייב לבצע פעולת תגמול נגד ישראל: "אנחנו בגדוד ג'נין, נוכח המתקפה הפושעת הזו על השייח' הנכבד בסאם אל-סעדי, אחד מסמלי עמנו הפלסטיני, לא נעמוד בחיבוק ידיים".

"גדודינו המנצחים אמרו את דברים שלשום (בעת המעצר) וברגע ההסתערות, ואנו לא נעבור את האירוע מבלי משים", ציין גדוד ג'נין. "אנו מטילים על הכיבוש הפושע את האחריות מלאה לחייו של השייח' הנכבד שלנו, ועל אשר התרחש הכיבוש הפושע נושא באחריות מלאה לכל השלכות הפעולה מוגת הלב הזו".

במבט לעתיד הקרוב נכתב בהודעה: "גדוד ג'נין היה ועודנו מחויב להתעמת עם כוחות הכיבוש בכל הזירות, והתגובה שלנו תהיה כגודל הפשע (שבוצע). זה נועד לניצחון בג'יהאד או למות קדושים".

האיום שמשמיע גדוד ג'נין מתפרסם במקביל לאיומי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה להגיב צבאית על מעצרו של בסאם אל-סעדי, אשר בעקבותיהם ננקטו צעדי חירום בגזרת עוטף עזה ובכלל זה סגירת צירי תנועה המובילים לאזור הגבול והפסקת פעולת הרכבות באזור.