ישראל גנץ, ראש המועצה האזורית בנימין, הכריז אמש בכנס "פורום לאומי יהודי בליכוד" שנערך ביישוב מצפה יריחו, על תמיכתו באביחי בוארון למשבצת נציג מחוז יו"ש בפריימריז בליכוד, וקרא להצביע לבוארון.

"נפלה בחלקי הזכות לישון שבוע בעמונה עם שק שינה. נפלה בחלקי הזכות לבנות את היישוב עמיחי במשך שמונה חודשים. יש איש אחד שבלעדיו זה לא היה קורה. שבלעדיו לא היה היישוב עמיחי. עמיחי זה רוח, עמיחי זה דרך, ואנחנו צריכים אנשים לוחמים, ערכיים, שיודעים לעשות עבודה סדורה. אני אומר את זה בפה מלא: אביחי בוארון, אתה הבנאדם המתאים", אמר גנץ.

עוד ציין גנץ כי מי שההתיישבות חשובה לו צריך לתמוך בוארון: "הוא לא ינוח עד שיהודה ושומרון תוסדר, הוא כוח צעיר וחזק. מי שההתיישבות חשובה לו צריך לתמוך באביחי בוארון. אני הולך עם זה בלב שלם וקורא לכם לתמוך בו".

בכנס אמש במצפה יריחו נכחו חברי הכנסת יריב לוין, יואב קיש, ישראל כץ, אופיר אקוניס, אלי כהן, אבי דיכטר, יואב גלנט ואחרים.

בתוך כך, אביחי בוארון התארח באולפן ערוץ 7 והסביר מדוע לדעתו יש לרכז כוחות דווקא במפלגה הזו - הליכוד. "במהלך הקמת היישוב עמיחי ועוד לפניו, נחשפתי עמוקות גם ללשכת ראש הממשלה לשעבר וגם לחברי כנסת שהיו פעילים בליכוד והתרשמתי מאיך שהמערכת הדמוקרטית הזו עובדת והתחברתי לסגנון", פותח בוארון, יו"ר פורום ציון וירושלים בליכוד.

לדבריו, "אחרי 30 שנים שלא קם יישוב ביהודה ושומרון - הקמנו את עמיחי. התובנה הכי גדולה שלי מהתהליך היתה שרק מפלגת שלטון גדולה יכולה לשנות מדיניות ולשנות את דפוסי החשיבה של הפקידים. כי הרי הפקידות לא ידעה איך מקימים יישובים חדש, כי עשרות שנים לא עשו זאת. זה הביא אותו למסקנה שאם אנחנו רוצים ללכת עוד צעדים קדימה בכל מה שקשור להתיישבות, כנראה שרק מפלגת שלטון יכולה לעשות את זה".

"ממשלות נתניהו באמת יכלו לעשות יותר והיה מצופה מהן לעשות יותר, אבל הליכוד פעל באילוצים - מקומיים ובינלאומיים - וקבלת ההחלטות היא לא כמו במפלגות קצה. אני מרגיש את השטח ונמצא בכנסים של הליכוד, האנרגיות החיוביות לגבי יהודה שומרון הן מאוד גבוהות", הוא מוסיף.

לטענות לפיהן התנהלות המתיישבים גורמת לזעם בחלקים בליכוד הוא עונה, "יש שוליים מאוד מסויימים בליכוד שלוקחים בצורה מאוד טמפרמנטית כל אמירה של מישהו מההתיישבות שלא עולה בקנה אחד עם סדר היום שלהם, אבל רוב אנשי הליכוד מאוד מחובר ליהודה ושומרון. יש קושי לזהות דמויות בתוך הליכוד ובתוך ההתיישבות שאפשר ללכת אליהן ולחלל הזה אני רוצה להיכנס".

בוארון משיב לתהיות כיצד ינהג הליכוד אחרי הבחירות אם לא תוכל לקום ממשלת ימין. "השטח הליכודי חייב חזק את הכוח האידיאולוגי בליכוד. אני אומר לחברי בציונות הדתית: יכולים להיווצר תנאים פוליטיים בהן מפלגות אידיאילוגיות כמו מפלגת הציונות הדתית ועוצמה יהודית לא יהיו בקואליציות מסויימות. אני מאמין באמונה שלמה שהכוונה היא לכתחילה להקים קואליציה וממשלה על בסיס המפלגות שהיו באופוזיציה - מפלגת הציונות הדתית, ש"ס, אגודת ישראל והליכוד - זה המחנה הלאומי. אבל עלולה להיווצר קונסטלציה פוליטית שבה כוחות אידיאולוגיים יהיו מחוץ לשולחן ומחנה ההתיישבות חייב להיות תמיד סביב שולחן מקבלי ההחלטות".