תושבי שדרות מפגינים
תושבי שדרות מפגינים צילום: ללא

עשרות מתושבי שדרות קיימו הערב (חמישי) הפגנה בעקבות נצירת העיר וחסימת הכבישים. "זוהי מדיניות של רפיסות", קראו המוחים.

שי ראובני, מארגן ההפגנה אמר ל'ערוץ 7': "הכבוד הלאומי של המדינה הפך למרמס. תושבי הדרום הם אזרחים סוג ב'. באנו הערב לשנות את המשוואה, להפוך את תושבי שדרות לאזרחים שווי זכויות במדינה. במדינה דמוקרטית לא רומסים ברגל גסה את הזכות לביטחון והזכות לחופש התנועה. אנחנו דורשים מממשלת ישראל להתעשת ולהרתיע את האוייב, במקום שהוא ירתיע אותנו".

חיים, תושב הדרום, מרחיב על היממה האחרונה. "כביש 232 הוא די היחיד המאפשר הגעה בימים אלה לשדרות ויישובי העוטף. אתמול בגאוניות, ביצעו עבודות בכביש הזה סביב שעה 22:30. אנשים נתקעו שעות בכביש, בעמידה. לא די שישראל נכנעת לאיומי הטרוריסטים, אין טיפת גרם שכל לחכות עם עבודות תחזוקה למועד אחר".

פעיל מפלגת הציונות הדתית, אביחי בקרמן, תושב הדרום אומר: "כבר יומיים שתושבי עוטף עזה נתונים בסגר מוחלט - ולמה אתם שואלים? כי יש לנו ראש ממשלה, וממשלה של פחדנים. כי בקואליציה יושבים תומכי טרור. ראש הממשלה לפיד מפחד ממה שיחשבו ומה שידברו בעולם על ישראל, ולא מה שתושבי מדינת ישראל צריכים באמת".

עוד הוסיף בקרמן: "אם קשרי החוץ חשובים לו יותר מהבית, כנראה שהוא לא שמע על המשפט "עניי עירך קודמים". חיליינו עשו וממשיכים לעשות עבודה מדהימה בכך שהם תפסו את ראש הגי'אהד האיסלאמי, וממשיכים לבצע סיכולים בקיני הטרור, יום יום- שעה שעה. אם חשבתם שכשתפסנו את ראש הג'יאהד נגמרה הבעיה - אז יש לכם טעות גדולה מאוד. הבעיה קיבלה תפנית, ומי שמשלם את המחיר אלו תושבי העוטף שנתונים בסגר.

"מתי נזכרו להפיל את הפור? בזמן הכי חשוב של השנה, באוגוסט, בשיאו של החופש הגדול. הזמן שבו הילדים אמורים לצאת לבלות ולכייף לפני ששנת הלימודים החדשה מתחילה. במקום זאת, הם נשארים סגורים בישובים, בבתים. מפוחדים, מתוסכלים", סיכם.