שקד
שקדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת הרוח הציונית, השרה איילת שקד, מתייחסת הבוקר (רביעי) לפרשת התמיכה בה ובמפלגתה מצד יהונתן פולארד ובחזרתו בו מתמיכתו.

"פולארד אדם חכם, חד וערכי שהקריב את חייו למדינת ישראל, מהרגע שהודעת התמיכה שלו בי יצאה לתקשורת הוא קיבל מבול של הודעות נאצה, כולל איומים על חייו", אמרה שקד בראיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן ב'.

לדבריה, "בראייה לאחור ובדיעבד אני שמחה שהוא יצא מהשיח הרעיל הזה בפוליטיקה הישראלית. אדם כמוהו טוב שישאר בלב הקונצנזוס".

היא הוסיפה כי העליהום והתגובות המכוערות כלפי פולארד הגיעו ממחנה אחד. "זה מגעיל ועצוב כשרואים את ההודעות והתגובות".

"חברי מפלגתי שפירקו את הממשלה עברו מה שיונתן פולארד עבר. הייתה הסתה יומיומית מול הבתים הפרטיים שלהם. בסך הכל הבאנו הישגים טובים בממשלה הזו, אבל חצי מהעם הרגיש שגנבו לו את המדינה. זו הבעיה של ממשלות צרות ולכן אנחנו צריכים ממשלה גדולה ורחבה", אמרה.

שקד ציינה בראיון כי חתרה לאחר הבחירות הקודמות להקמת ממשלת ימין, אך הדבר לא צלח. "לא היה אדם שרצה יותר ממני להקים ממשלת ימין. האופציה היתה בחירות או הקמת הממשלה האחרונה".

השרה הודתה שהשותפות עם רע"מ בקואליציה היתה מוטעית. "אנשים חששו שבעקבות השותפות הזהות היהודית נפגעה. גם אם אני חושבת שהזהות היהודית לא נפגעה, אני לא יכולה להתעלם מכך שאנשים חששו לגורלה של הזהות היהודית במדינת ישראל ולכן לא נכון היה להקים ממשלה עם רע"מ. אני מצטערת על כך".

פולארד תומך באיילת שקד

נזכיר כי אמש הודיע יהונתן פולארד שהוא חוזר בו מהתמיכה עליה הודיע באיילת שקד ובמפלגת הרוח הציונית.

פולארד כתב לערוץ 7 כי "אחרי הדברים שאמרתי ביחס לאיילת שקד הבוקר, התברר לי שהיא מסרבת להוציא את יועז הנדל מרשימתה ולהתחייב שהיא תצטרף רק לממשלת ימין. הדבר מעורר חשש אמיתי שהיא שוב תעביר קולות מימין לשמאל. לכן אני חוזר בי מתמיכתי בה".

יו"ר הרוח הציונית השרה איילת שקד הגיבה לדברים ואמרה: "שמחתי לשמוע הבוקר על התמיכה בי מצד ג׳ונתן פולארד. מכונת הרעל שהופנתה כלפיו מהרגע שהודיע על תמיכתו בי העמידה את ג׳ונתן במצב בלתי אפשרי ואני שמחה כי הוציא עצמו מעין הסערה. לגיבור ישראל כמו ג׳ונתן מגיע להיות בלב הקונצנזוס ולא להפוך למטרה בשיח הרעיל של הפוליטיקה הישראלית. כפי שאמרתי מעל כל במה בשבועות האחרונים - רק ביחד ננצח, זהו סוד כוחו של עם ישראל".