מטוס עם 4 מנועים
מטוס עם 4 מנועיםצילום: ISTOCK

רשות שדות התעופה פנתה היום (חמישי) לחברות התעופה הפועלות בנמל התעופה בן גוריון בבקשה להיערך לכך שהחל מקיץ 2023 רשות התעופה תטיל הגבלות על פעילות מטוסים רועשים בנתב"ג, לרבות איסור פעילות מטוסים בעלי ארבעה מנועים בכל שעות היממה.

המהלך ישפיע בעיקר על מטוסי Boeing 747 ודומיהם. ברשות מסבירים כי ההוראה מגיעה כחלק מהצעדים שבכוונתם לנקוט לצורך שיפור האקלים הסביבתי והפחתת רעש המטוסים בישובים המושפעים מפעילות נמל התעופה.

בהודעה נאמר כי החל מה-31 במרץ 2023 פעילות מטוסים בעלי ארבעה מנועים תתאפשר במקרים חריגים בלבד שיותנו בקבלת אישור מיוחד של הנהלת נתב"ג.

מנכ"ל רש"ת חגי טופולנסקי ציין כי "מרכיב בשיפור השרות הוא גם היכולת לשפר את האקלים הסביבתי. הגידול בתנועת הנוסעים והמטוסים בנתב"ג הוא אתגר סביבתי. הנחתי את גורמי המקצוע ברש"ת לבצע פעולות לצמצום היקפי הרעש לצורך שיפור האקלים הסביבתי והפחתת רעש המטוסים בישובים המושפעים מפעילות נתב"ג".

"בכוונתי להוביל את רש"ת ונתב"ג לא רק בתחומי הדיגיטציה אלא גם להוביל בעולם התעופה את איכות הסביבה והקיימות, הפסקת נחיתת מטוסי 4 מנועים בנתב"ג זהו צעד אחד וראשון בתכנית רחבה יותר המגובשת בימים אלו", הוסיף טופולונסקי.