כלא
כלאצילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי מרכז בראשון לציון גזר היום (ג') שלוש שנות מאסר על עומרי גורן שהועסק כעובד ניקיון בביתו של שר הביטחון בני גנץ בראש העין, והורשע בניסיון מסירת מידע לאויב.

גורן שהואשם תחילה בריגול הורשע בניסיון מסירת מידע לאויב במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו.

גורן נעצר לאחר שפנה מיוזמתו, באמצעות הטלגרם, לקבוצת ההאקרים בלאק שאדו המזוהה עם איראן והציע לה סיוע. בין השאר הוא הציע שיעבירו לו תוכנה שתאפשר נגישות למחשבו של השר. מעצרו המהיר של עומרי גורן מנע את מימוש האפשרות זו. בעקבות הפרשה בחנו בשב"כ מחדש את תהליכי האבחון הביטחוני של בעלי תפקידים שעובדים קרוב לבכירים מאובטחים.

כדי להוכיח את רצינותו, צילם גורן כמה פריטים בביתו של השר, ושלח אותם לגורם. שב"כ והמשטרה הדגישו כי בשל נהלי אבטחת המידע בביתו של גנץ גורן לא נחשף לחומרים מסווגים.

העסקתו של עומרי גורן בביתו של גנץ נעשתה באופן פרטי וישיר על ידי גנץ ורעייתו רויטל במשך תקופה לא קצרה, זאת עוד לפני שגנץ הפך לאישיות מאובטחת. לאותו עובד, מנקה, הגיעו גנץ ורעייתו דרך מכרים. הוא קיבל המלצות.

בכאן 11 פורסם בעבר כי המנקה עבד עם אשתו, כפעמיים בשבוע בממוצע, בבית משפחת גנץ. הוא ואשתו הקימו חברת ניקיון שהם העובדים בה וגנץ שילם להם אישית.

עורכי הדין ענת יערי וגל וולף שמייצגים את גורן מטעם הסניגוריה הציבורית מסרו: "בסופו של דבר, ובניגוד לכל הפרסומים של הפרקליטות, כפי שטענו מתחילת הפרשה, אין המדובר במרגל ולא בפרשת ריגול, אלא מדובר באדם שהסתבך בחובות כלכליים, זיהה פירצה במעגל האבטחה וניסה לרמות ולהוציא כספים מהאקרים. גרסתו של הנאשם התקבלה במלואה וההסדר שהגיעו אליו הצדדים משקפת את מצב הדברים שטענו מתחילת הפרשה".