מעצר מחבלים
מעצר מחבליםצילום: דובר צה"ל

ארגון גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של תנועת 'פתח' בהנהגת מחמוד עבאס (אבו מאזן), חוזר לפעילות טרור.

בהודעה של "החדר המשותף ליחידת ההטרדה הלילית ברמאללה ואלבירה" נמסר, כי במסגרת פעולות "גשמי הקיץ" - שם קוד לתוכנית פיגועים נגד ישראל - "הצליחו המוג'אהידון שלנו ביחידת ההטרדה הלילית באזור צפון מערב רמאללה להשליך מטען נפץ לעבר המגדל הצבאי (פילבוקס) עטארה היום בשעה 12:20 לפנות בוקר".

עוד צוין, כי "יחידת ההטרדה הלילית מברכת על הפעולה ההירואית שביצעו לוחמים אשר שרפו את השדות החקלאיים סמוך לישוב הקולוניאליסטי בית אל וזאת היום בשעה שמונה בערב".

ההודעה נחתמה באמירה: "זו מהפכה עד הניצחון. זה ג'יהאד בעזרת אללה, יהיה זה ניצחון או נפילה חלל בדרכו של אללה".

עיסמת מנסור, מומחה בתחום הישראלי, מעריך כי פעולות ההטרדה הלילית יביאו להסלמה של העימותים בכל יו"ש שהיא לדבריו הזירה המסוכנת ביותר מבחינתה של ישראל.

מנסור ציין, כי פעולות אלה אינן מאורגנות ואינן דורשות תכנון מורכב שכן ניתן לייצר את מטעני הנפץ באופן עצמאי. הוא צופה האירועים ביו"ש יסלימו ככל שיקרבו חגי תשרי.

עדנאן אל-סבאח, פרשן פוליטי, סבור כי העימותים יגיעו בקרוב גם לשטח ישראל בציינו כי קיימת פעילות מתואמת בין גדודי אל-קודס של הג'יהאד האסלאמי לגדודי אל-אקצה של פתח'.

לא מכבר פורסם כרוז מטעם גדודי חללי אל-אקצה פלסטין האדמה הכבושה בו ניטלה אחריות על ביצוע פיגוע הירי בבקעת הירדן בו נפצעו מספר חיילים.

הכרוז מוגדר "הודעה צבאית", כותרתו "תחילת פעולות (פיגועים) גשמי הקיץ" ופיגוע הירי מתואר כ"פעולה הירואית" ו"תגובה לפשעי הכיבוש החוזרים ונישנים נגד עמנו הלוחם".

גדודי חללי אל-אקצה התחייבו להמשיך "להיות נאמנים לדם השהידים ולאסירים הגיבורים ולהיות מחויבים לדרכו יאסר ערפאת ולכל השהידים עד שחרור פלסטין מ"טומאת הכובשים".

ארגון גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של תנועת 'פתח', הוכרז ב-2002 ע"י ישראל כארגון טרור.