שי אלון
שי אלוןצילום: מועצת בית אל

ראש מועצת בית אל שי אלון נשא דברים בטקס הפרידה ממפקד פיקוד מרכז האלוף יהודה פוקס והודה לו על השירות המשמעותי לטובת שמירה על ביטחונם של תושבי יהודה ושומרון מול הטרור הפלסטיני. בדבריו התייחס אלון גם למציאות הביטחונית הנוכחית וההשתלטות על שטחי C של הפלסטינים.

"אדוני אלוף הפיקוד, בהובלתך זכינו לעשייה משותפת רבת פעלים ותושייה", אמר אלון, "לילות כימים הקדשתם למען השגת היעד של ניהול חיי שלום ושלווה בביטחון המתיישבים, שלא פעם מודעים לעשייה האינטנסיבית והבלתי נגמרת של שמירה על הביטחון ותחושת הביטחון".

"את גל הטרור הנוכחי וההידרדרות הביטחונית של התקופה האחרונה אנו חווים - לא במקרה - דווקא באזור צפון השומרון, המקום בו יש לומר בכנות – הפסדנו", המשיך ואמר אלון, "אנו יכולים לספר ולייפות את הבחירות שלנו אך בסופו של יום הטרור קיבל את מבוקשו – הכה ופגע - ובתמורה קיבל את חלקת האדמה אותה ביקש לכבוש. החולשה אותה הפגנו, גם ברצועת עזה, מקורה לא בחיילי ומפקדי הצבא. היה מי שביקש להשיג שלום מתוך כניעה. היה מי שלא האמין כי אפשר לתת לצה"ל לנצח".

"יש מי שאינו מאמין בצדקת דרכנו", תקף אלון תוך שהוא רומז לשר הביטחון בני גנץ, "יש מי שגם עכשיו בוחר להעלים עין מהשתלטות עוינת של שטחים נרחבים כי אינו מאמין בזכותנו על הארץ הזאת. יש מי שמעודד את הבנייה הבלתי חוקית בשם שיקולים מדיניים ופוליטיים ומעודד בכך את המרצחים להרים את ראשם".

אלון התייחס גם לאירועים מהתקופה האחרונה בהם בחר צה"ל להיכנס אל מעוזי הטרור תוך התמודדות עם ירי אינטנסיבי ובלתי פוסק של מחבלים. "אין מוסרי יותר מאשר לראות את חיילינו - ילדינו כדבר החשוב ביותר. המוסר היהודי הבריא הוא להחזיר את לוחמינו ואת המפקדים למשפחותיהם בריאים ושלמים, ככל הניתן בסערת המלחמה. גם כאשר אנו שולחים אותם אל חזית הלחימה לומר בקול רם וברור - אין לסכן ולו שערה מראשם לחינם. אנו מעדיפים אלף מחבלים הרוגים ולא חלילה חייל אחד שלנו".

אלון סיים ואמר כי "אני פונה אליכם כדי לומר שאת הכוח והעוצמה הדרושים לכם כדי לנצח בקרבות שלפנינו, מתוך מוסר יהודי בריא, אנו נותנים לכם. אנו אזרחי מדינת ישראל, מתיישבי יהודה, שומרון ובנימין - השכפ"ץ המוסרי שלכם בבואם להכות באויב - בכל מקום ובכל זמן. מתיישבי יהודה, שומרון ובנימין וחיילי צה"ל - חד הם".