ח"כ סמי אבו שחאדה
ח"כ סמי אבו שחאדהצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ועדת הבחירות המרכזית החליטה ברוב קולו לאשר את פסילת התמודדותה של מפלגת בל"ד לכנסת ה-25. נציגי מפלגות הימין נעדרו מההצבעה, מפלגת המחנה הממלכתי הצביעה בעד הפסילה.

המפלגה צפויה לעתור לבג"ץ נגד פסילתה כשהיא מחזיקה בחוות דעת של היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה לפיה פסילת בל"ד תהיה מוטעית.

במפלגת הציונות הדתית הגיבו להחלטה ואמרו: "לדיון היום בועדת הבחירות אין שום משמעות כי בג"ץ יכשיר בכל מקרה את ריצת המפלגות הערביות תומכות הטרור. הציונות הדתית, יחד עם כל המחנה הלאומי, לא תהיה חלק מהמשחק המדומה הזה".

"בג"ץ הפך להיות שחקן פוליטי שעשה ועושה הכל כדי לפגוע בימין ולהמשיך את שלטון השמאל והערבים.
את השינוי האמיתי נביא לאחר הבחירות, נוציא את המפלגות הערביות תומכות הטרור מחוץ לחוק ונשים סוף לשלטון הבג"ץ", לשון תגובת המפלגה.

חבר הכנסת סמי אבו שחאדה תקף את ראשי מפלגות יש עתיד והמחנה הממלכתי. "הניסיון הפעם לפסול את בל"ד הוא ניסיון של גנץ ולפיד להנדס הנהגה ערבית לפי צרכיהם הפוליטיים. כפי שבל"ד יצאה יותר חזקה ומחוזקת בעבר מנסיונות הפסילה ומניסיונות דחיקת מצע מדינת כל אזרחיה לפינה, גם הפעם לא יעבוד להם. הציבור הערבי יבחר במנהיגות שהיא חוד החנית נגד הגזענות ונגד הכיבוש, ובעד מדינת כל אזרחיה ושוויון מלא".

השר יועז הנדל אמר במהלך הדיון בבקשת הפסילה: "כשאני נלחמתי במלחמת לבנון השניה מייסד המפלגה וחבר כנסת מכהן, עזמי באשרה, ריגל למען חיזבאללה, פגע בבטחון המדינה ונמלט מהמדינה לקאטר. היו"ר הנוכחי קורא להעמיד לדין את ראש הממשלה וראשי הממשלה הקודמים בבית הדין בהאג בשל סיכול טרור ביו"ש".

"אני לא מצליח להבין איך מפלגות ציונות שיושבות כאן במשכן הזה במשך שנה מדברות על תומכי טרור אבל כשיש להם הזדמנות אסטרטגית לשנות לטווח רחוק את הנוכחות של אותם גורמים קיצוניים במערכת הבחירות הישראלית הם בוחרים לקחת צעד אחד אחורה מתוך שיקולים אגואיסטיים, פוליטיים, נקודתיים", הוסיף הנדל.