טיול ג'יפים בשומרון
טיול ג'יפים בשומרוןצילום: תיירות שומרון

בשומרון מסכמים את שלושת ימי חול המועד סוכות בהם ביקרו עשרות אלפים במוקדי התיירות, במעיינות, בפסטיבלים וביקבים ברחבי השומרון הירוק.

האתר הפופולארי ביותר היה 'המרפסת של המדינה' בפדואל אליו הגיעו כ- 5000 מטיילים. לפארק קנה הגיעו במהלך שלושת ימי החג כ- 3000 מטיילים ומספר דומה של מטיילים הגיע לאתרי התיירות החדשים בחוות גלעד.

לשלל האטרקציות על הר כביר שבאלון מורה הגיעו כ- 2000 בני אדם, שם נפתח גם מרכז מבקרים חדש. אלפים נוספים פקדו את המעיינות ברחבי השומרון בהם מעיין עמשא למרגלות הר ברכה, מעיין עין כפיר למרגלות אלון מורה, מעיין אייל ברחלים ושלל המעיינות בגוש קנה. מטיילים רבים הגיעו לגן הלאומי שומרון העתיקה.

מטיילים רבים עלו למזבח יהושוע בהר עיבל, שהשנה לראשונה היה פתוח ליומיים, מטיילים רבים ביקרו בגן הלאומי הר גריזים בצפון השומרון, ביער שקד, מבוא דותן בור יוסף ועוד.

מטיילים בסוכת השומרונים
מטיילים בסוכת השומרוניםצילום: תיירות שומרון

למעלה מ-5000 בני אדם השתתפו בהפנינג השנתי בישוב הר ברכה, שכלל מסלולי טיול, יריד מתנפחים, פינות ליטוף, כלבני משטרה, הדרכות על רכבי ביטחון והצלה, מופע ענק של כוכבי הילדים "אסי ויונתן" ועוד הפעלות רבות לילדים, חידונים ושיעורי תורה לכל הגילאים. מנכ"ל הישוב הר ברכה יהודה גרינוולד מסר: "אני מודה לכל האלפים שהגיעו לשמוח ולחזק את ההתיישבות בגב ההר, דווקא בתקופה זו נמשיך לחזק את אחיזתנו בשומרון בדרך לחזון הקמת עיר בהר ברכה". פסטיבל התקיים גם בישוב יצהר שגם אליו הגיעו אלפי בני אדם.

בצעדת השומרון השתתפו למעלה מ-10,000 בני אדם שנהנו ממופעים לילדים ולמבוגרים ומפגש עם ותיקי גוש אמונים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אומר: "שמחנו לראות את האלפים, שעל אף המתיחות בכל הארץ, הגיעו לבלות וליהנות מכל הטוב שיש לשומרון להציע. התיירות בשומרון תמשיך לפרוח; והמספרים הגבוהים של המטיילים הם גם ניצחון על הטרור. אנו שמים דגש על נושא התיירות זו הדרך הנכונה למיליון יהודים בשומרון".

מטיילים בסדנת רעיית צאן בנקודה הכפרית באיתמר.
מטיילים בסדנת רעיית צאן בנקודה הכפרית באיתמר.צילום: תיירות שומרון
מטיילים בצרידה
מטיילים בצרידהצילום: תיירות שומרון