הקליע וכוחות הביטחון בזירה
הקליע וכוחות הביטחון בזירהצילום: מועצה אזורית שומרון

גל טרור פלסטיני: מחבלים ירו הבוקר (שלישי) לעבר היישוב שקד בשומרון. זוהו פגיעות בשני בתים ביישוב. אין נפגעים. כוחות צה"ל סורקים אחר חשודים במרחב.

אחד הבתים שנפגעו הוא ביתה של משפחת חסיד, ששהתה בבית בזמן הירי – ובנס בני המשפחה לא נפגעו.

אב המשפחה, אריאל חסיד, סיפר: "שמענו מטח יריות והרגשנו פגיעה בבית. התחושות מאוד קשות, הילדים מפוחדים. שמענו צרור מטורף.

ישבתי עם הלפטופ מאחורי הקיר שאליו בוצע הירי ושמעתי את הבום חזק. תיארתי לעצמי שאנחנו ממש מוקפים והמחבל ממש בתוך הישוב. זה לא נורמלי. כשנכנסתי חזרה לבית ראיתי שיש קליעים בחדר השינה, וזאת בזמן שאני וכל משפחתי היינו בבית בזמן הירי".

יו"ר הישוב חי שמולביץ הוסיף: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לירי בלתי פוסק, מהכפרים השכנים, אם לכיוון הישוב ואם ירי פרוע כל ערב וערב. התושבים כבר לצערי מרגישים לא בטוחים, הגענו למצב שפשוט אי אפשר לקבל את זה".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שהגיע לשוחח עם בני המשפחה הביע זעזוע מהשגרה האיומה שנוצרה בישוב ודרש מהממשלה לתת מענה מיידי. "הירי הזה יצא מאותו מקום ממנו יצא הרוצח הנאלח שרצח את אסתר הורגן הי"ד ביער ריחן, הירי הזה הוא סימפטום להפקרות הביטחונית שהממשלה הזו מביאה עלינו".

"הממשלה מפקירה את הביטחון של תושבי השומרון ושל כל מדינת ישראל, כי גם המחבלים מהפיגועים באלעד ובתל אביב יצאו מכאן מצפון השומרון היכן שהיו הישובים חומש, שאנור, גנים וכדים שנעקרו כי איפה שאין התיישבות יש טרור. זה שעכשיו מתקנים פה את הגדר זה פותר את בעיית השב"חים, זה לא פותר את המוטיבציה של המחבלים לטרור, זה לא פותר את זה שהממשלה מאבדת את ההרתעה", הוסיף.

לדבריו, "אנחנו דורשים ביטחון, אנחנו דורשים להחזיר את המחסומים בכל יהודה ושומרון כמו שעשו בשכם, דבר שהוריד בצורה דרמטית את אירועי הירי. אנחנו דורשים את איסוף הנשק של המחבלים ויציאה למבצע צבאי. כולנו מבינים שללא מבצע צבאי נגד תשתיות הטרור לא ייפסק גל הטרור הזה וחלילה יעלה בדמים. היה כאן היום נס, אנחנו לא רוצים לסמוך על ניסים, אנחנו דורשים מהממשלה להפסיק להפקיר אותנו".

אמש ירו מחבלים לעבר לוחמי משמר הגבול המוצבים בבסיס סאלם בשומרון. הלוחמים השיבו בירי לעבר המקור שממנו בוצע הירי. בסריקות שבוצעו בבסיס אותרו מספר פגיעות במבנה. אין נפגעים לכוחותינו. הכוחות פתחו באופן מיידי בסריקות בניסיון לאתר את היורים.

בלילה האחרון עצרו כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה שמונה חשודים תושבי מחנה הפליטים שועפאט וענאתא, מקרוביו ומסביבתו של המחבל שביצע את הפיגוע במחסום שועפאט בו נרצחה החיילת נועה לזר הי"ד.

החשודים שנעצרו נלקחו לחקירה משותפת המתנהלת בשירות הביטחון הכללי וביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים. מעצרים אלו מתווספים למעצרים נוספים של חשודים שבוצעו בימים שלאחר הפיגוע, בחשד למעורבות או סיוע למחבל. החקירה נמשכת וכך גם המצוד של כוחות הביטחון אחר המחבל.