חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: באדיבות המצולם

הסטנדאפיסט והסופר חנוך דאום פנה הערב (רביעי) לחברי הכנסת מהמפלגות הימניות וקרא להם לשים לב למצביעים מהשמאל שחשים תחושת הפסד לאור תוצאות הבחירות.

דאום כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "מילה לחברי הימניים, קודם כל ברכות. ניצחתם. יש הכרעה. ליבכם היה כבד בזמן הממשלה הקודמת. כעת מגיע לכם לשמוח. הנאמנות שגיליתם לנתניהו הוכיחה את עצמה.

"וברגעים האלה של שמחתכם", המשיך וכתב, "אני רוצה לומר עוד משהו: אני מדבר היום עם חברים שהצביעו למפלגות מרכז שמאל והם בחרדה. הם עצובים. ואני מכבד את החרדה שלהם. ואני רוצה להציע לכם לגלות נדיבות של מנצחים. להקשיב לחששות שלהם. לא ללבות אותם".

"התוצאות אמנם חד משמעיות במנדטים אבל המספרים מראים שישראל עדיין חצויה, וצריך להתנהל בכבוד. הדבר הנכון לישראל יהיה אם המפסידים יכבדו את התוצאות והמנצחים יכבדו את אלה שהפסידו". לסיום כתב דאום: "אנשים אחים אנחנו".

יושבת-ראש מרצ, חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון, הגיבה הערב (ד') לכישלון בבחירות לאחר שמפלגתה נותרה מחוץ לכנסת ה-25. בחשבון הפייסבוק שלה כתבה גלאון: ''זה לא רגע קל עבורי. אני יודעת שגם עבורכם. אבל זה עוד לא הזמן למסקנות ולסיכומים''.

גלאון קרא לתומכי מרצ לעבור על הפרוטוקולים של הקלפיות בתקווה שזה יסייע למפלגה: ''מרצ נמצאת כרגע פחות מ-0.1% מאחוז החסימה. יש לנו עד יום שלישי לעבור על אלפי פרוטוקולים של ועדת הקלפי כדי שכל קול ייספר. זאת ההזדמנות האחרונה שלנו לתקן'', אמרה.

ח"כ אופיר סופר בעמדת ערוץ 7 במטה מפלגת הציונות הדתיתערוץ 7

מוקדם יותר היום, חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד אישר כי התנהלו שיחות בין הליכוד לאיילת שקד בימים האחרונים, כדי שמפלגת הבית היהודי תמשיך במירוץ עד הסוף.

בראיון לעמליה דואק אמר קיש "הריצה של שקד עד הסוף היתה מתואמת עם הליכוד כדי להשאיר מפלגות מתחת לאחוז החסימה. לא הבטחנו לה תפקיד אבל דובר על סליחה, היא עשתה את המעשה הנכון".

בליכוד מיהרו לפרסם הכחשה לדברי קיש, טענו שלא היה תיאום עם שקד והטילו עוצר ראיונות על חברי הכנסת.

שקד הגיבה לדיווחים וסיפקה את גרסתה: ''ההחלטה לרוץ עד הסוף הייתה שלי בלבד מתוך אמונה שהקול של הבית היהודי הוא קול חשוב שחייב לבוא לידי ביטוי. מתוך אחריות לגוש הימין שוחחתי עם יריב לוין ווידאתי שבמקרה שלא נעבור את אחוז החסימה הריצה לא תפגע בגוש הימין. יריב לוין הבהיר שעמדתם היא שהריצה אינה מזיקה כלל לגוש, אלא להיפך''.

ביש עתיד נערכים לחילופי השלטון, וראש הממשלה יאיר לפיד מתכוון להתקשר ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו ולהכיר בהפסד עם פרסום התוצאות הסופיות.

מספירת 87.2% מהקולות עולה כי הליכוד עם 32 מנדטים, יש עתיד - 24, הציונות הדתית - 14, המחנה הממלכתי - 12, ש"ס - 11, יהדות התורה - 8, ישראל ביתנו - 5, רע"ם - 5, חד"ש תע"ל - 5 והעבודה עם ארבעה מנדטים.

המפלגות שלא עוברות הן מרצ עם 3.19%, בל"ד עם 3.02% והבית היהודי עם 1.16% בלבד.

תומכי נתניהו עם 65 מנדטים, באמצע חד"ש תע"ל עם חמשיה מנדטים והקואליציה הנוכחית עם 50 מנדטים.