הרב אלישמע כהן והרב אליהו רחמים זיני
הרב אלישמע כהן והרב אליהו רחמים זיניצילום: ישיבת חומש

ראש ישיבת אור וישועה בחיפה, הרב אליהו רחמים זיני, נפגש עם ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן ועם מנכ"ל הישיבה שמואל וונדי וחיזק אותם על מסירות הנפש שלהם על לימוד התורה תוך יישוב ארץ ישראל.

במהלך דבריו אמר הרב זיני: "יישר כוח לכל התלמידים, האברכים וכל שכן הרבנים בחומש. אתם נמצאים כאן בשם כלל ישראל ומחזיקים מעמד במסירות נפש עילאית שהיא מחזקת את כל עם ישראל ולא רק אתכם. היא מזרימה שם רוח של מאבק למען ארץ הקודש.

''אל תיכנעו, אל תחלשו אף פעם, אתם פה בשם כלל עם ישראל להגשמת החזון של גאולת ישראל שקמעה קמעה הולכת ודורשת הרבה מסירות נפש והרבה מאמצים. אתם מפגינים את זה לא רק לעיני כל חכם, אלא לעיני כל העולם כולו, והקב"ה בלי כל ספק לא יישאר אדיש לזה", הוסיף הרב זיני.

הגעתו של הרב זיני מצטרפת לסדרת פגישות וביקורים של רבנים אשר חיזקו את אנשי ישיבת חומש בחודשים האחרונים. כמו כן, מגיעים לביקור בישיבה ישיבות, מוסדות, תנועות התיישבות ועוד ארגונים שונים שמטרתם להביע תמיכה בישיבה.

מנכ"ל הישיבה שמואל וונדי מסר: "כבוד גדול עבורנו לקבל את החיזוק מהרב זיני וכן לקבל את ברכתו להתיישבות וללימוד התורה בחומש. דבריו של הרב מחזקים אותנו להמשיך את העשייה ואת המאבק על המקום ואנו מתפללים יחד איתו שהתיישבות בחומש תלך ותגדל ואור התורה שבוקע מחומש יאיר את כל האזור".