שר התקשורת היוצא, יועז הנדל, התארח באולפן ערוץ 7 ולא הסתיר את ביקורתו על דברי ח"כ בצלאל סמוטריץ' שתקף את התנהלות השב"כ בכל הקשור לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

"זה ביזיון בעיני שמי שמיועד לתפקיד שר בכיר אומר דברים כאלה. בעיני בצלאל הוא לא ימין ממלכתי. אי אפשר לשלוט על מדינה אם אתה לא נותן גיבוי למי שנמצא תחתיך. בסוף יהודי נרצח בידי יהודי. האחריות היא של בצלאל, שלי ושל כל מי שהיה אז במדינת ישראל. האחריות היא של רבנים שלא שמרו את צאן מרעיתם, של מורים, מחנכים, מעצבי דעת קהל ושל כולנו בסופו של דבר. הניסיון לשים את האחריות על מחלקה אחת בשירות זו הקטנת ראש. אדם שרוצה להיות שר וחבר קבינט צריך להגדיל ראש", אומר הנדל.

הוא מודאג מאוד מהרכב הממשלה החדשה המסתמן בימים אלה. "בעיני ממשלה של שמאל והמשותפת רעה מאוד והיא לא היתה אופציה בבחירות האלה וגם ממשלה שמורכבת מגוש רק ביבי-בן גביר וחרדים לא טובה".

הנדל מדגיש כי יעקוב אחרי התנהלות הממשלה. "כל דבר טוב שהממשלה הזו תעשה אתן לה גיבוי. אבל בכל פעם שהם ימשיכו בתופעה שבה יש אוטונומיות במדינת ישראל, שאין משילות בנגב ובגליל, שאנחנו מתפזרים לקנטונים, אני אהיה שם להגיד את זה בקול. אם זה ידרבן אותם לעשות, זה כבר יהיה שווה".

השר גם מכה על חטא - מבחינתו. "הטעות הכי גדולה בעיני שאנחנו דחפנו אנשים להצביע לאבי מעוז ובן גביר כי לא היתה ברירה וגם לי יש אחריות לכך. בסוף כדי לנהל מדינה, להחזיר ריבונות לנגב ולגליל ולהתמודד עם המגזר הערבי אתה צריך משהו שהוא יותר משלט".

"כשאמרתי שצריך להקים ממשלת אחדות עם נתניהו והליכוד - תקפו אותי מכל הכיוונים. עכשיו יש ממשלה צרה של נתניהו, החרדים והחרד"לים, וגם זה לא יעבוד טוב. החרדים חייבים להשתלב במדינת ישראל. כשאתה נותן להם את הכוח לבטל לימודי ליבה, לבטל תחרות בשוק הכשרות, בשוק הטלפונים הכשרים, כאשר אתה דואג לחלוקת תלושי מזון - זה לא ימין כלכלי וגם לא ימין מדיני", הוא מוסיף.

לטענתו, "אני לא רואה איך נתניהו יכול לזוז עם הקואליציה שיש לו - שהיא קואליציה קשה שתוביל אותו לכל מיני מקומות לא ברורים. אני לא מבין ברמה הלוגית איך אתה מחלק תלושי מזון ושומר על תחרות, איך אתה מחזיר את חומש ושומר על הסכמי אברהם, איך אתה נלחם במשילות ונותן למישהו שלא נלחם בשום דבר בימי חייו להיות שר לביטחון פנים. יש להם את מבחן התוצאה".

הנדל אומר כי אין היתכנות להקמת ממשלת אחדות אך היא היתה טובה יותר מממשלת ימין. "הייתי רוצה ממשלת אחדות של הכוחות הציוניים כי זה מה שטוב למדינת ישראל. הבעיה שלנו היא איך מתמודדים עם ההתפוררות של מדינת ישראל לאזורים שבהם המדינה לא נמצאת - כמו בנגב, בגליל, במזרח ירושלים ובשטחי C. כדי לטפל באתגרים האלה צריכים אחדות של כל הכוחות הציונים".

הנהי שנשמע בגוש המרכז-שמאל הוא מוטעה מבחינתו. "אני לא מזלזל ברגשות אבל ייאוש ובכיינות זו לא תוכנית עבודה. היו בחירות דמוקרטיות ויש את הכרעת הבוחר. אפשר לשקוע במרה שחורה אבל זו לא השיטה והדרך. מה שקרה בבחירות האלה זה טיפה בהיסטוריה של העם היהודי ואנחנו צריכים לוודא שהנס הגדול שנקרא מדינת ישראל ימשיך להתקיים".