תיעודים מההפגנה בבני ברקדוד קשת

רבני העיר בני ברק ודיינים בכירים בעיר פרסמו מכתב נחרץ נגד ההתפרעויות של בחורי ישיבה בהפגנות נגד חנות סלולר שהתרחשו בימים האחרונים.

על המכתבים שיפורסמו בשעות הקרובות ברחבי העיר חתומים רבני העיר הרב שבח צבי רוזנבלט, הרב חיים יצחק איזיק לנדא והרב מסעוד בן שמעון לצד ראשי בית הדין הרב שריאל רוזנברג והרב יהודה סילמן. כך דיווח משה ויסברג ב'בחדרי חרדים'.

הרבנים כותבים כי צריך למחות נגד חנויות שפורצות גדר, אך צורת המחאה אינה יכולה להיות בצורה אלימה שמביאה לידי חילול שם שמים.

על פי הרבנים, יש איסור לצעירים ותלמידי ישיבות להשתתף בהפגנות מהסוג הזה, אלא רק אברכים ברי דעת המבינים מחאה מהי. במכתבם הם מורים לראשי הישיבות להשגיח על התלמידים לבל יגררו להפגנות אלו.

המכתבים נכתבו לאחר שנציגי לשכת ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין פנו לרבנים והציגו בפניהם תמונות ועדויות מההתפרעויות אמש.

כאמור, מאות תושבי בני ברק הפגינו אמש (ראשון) בהפגנה סוערת נגד חנות טלפונים סלולריים ברחוב רבי עקיבא בבני ברק בעקבות סירוב בעל החנות לשלם לוועדת הרבנים על תעודת כשרות.

בהפגנה הלילה נרשמה עליית מדרגה כאשר החלו עימותים בין המפגינים לבין כוחות המשטרה שהגיעו למקום כדי לפזר את ההמון שהתפרע וחסם את הרחוב המרכזי של העיר.

יצויין כי בשבוע האחרון מתקיימות מדי ערב הפגנות במקום כאשר באחת ההפגנות אף נופצה דלת החנות וקרטון בוער הוצב בסמוך לחנות בניסיון לשרוף את העסק.

במשטרה מדווחים כי במהלך ההפגנה אמש נעצרו על ידי השוטרים תשעה מפגינים שהפרו את הסדר והתעמתו עם השוטרים.