בעיריית אשדוד ממשיכים לחפש אחר דרכים יצירתיות לספק מענה בזמן אמת לנזקי החורף והפעם באמצעות בינה מלאכותית שתאתר הצפות מתפתחות ברחבי העיר ותדווח בזמן אמת למוקד העירוני.

המערכת של חברת סייטביט (SightBit), תנטר ותנתח בזמן אמת נתונים ותזהה אסופת מים עוד בתחילתה תוך שהיא מספקת תמונה רחבה המאפשרת להגיב במהירות.

ההתראה על התרחבות והיקוות של מים תופיע על המסכים במוקד העירוני, תשלח עדכון לנייד של אנשי הקשר הרלוונטיים וגם תספק התראה קולית באמצעות צפצוף.

המערכת כבר פועלת בארגונים וחברות בעולם במטרה להטמיע את הטכנולוגיה במהירות מרבית, ויש לה יכולת גם לזהות הצפות במרחב העירוני.

באשדוד קיים מוקד 'רואה' עם 850 מצלמות, כך שעיבוד התמונה מהבינה במלאכותית יאפשר לאנשי המוקד לאתר הצטברות מים עוד לפני הפיכתם להצפה ולהגיב במהירות ובדיוק רב יותר, מציין ראש מנהל תפעול שלמה רוטנברג.

"המערכות הללו יכולות להביא לשינוי ושיפור הניהול המונע ויספקו תמונות מצב עדכני על אשדוד 24/7. זאת בעזרת ניתוח נתונים בין אם מדובר בזיהוי היתכנות להצפה באזור ומרחב עירוני ובין אם מדובר בזיהוי אזורים מסוכנים לרחצה בקרבת חוף ים", הסביר גמליאל אדרי, סגן מנהל אגף מערכות מידע ומחשוב בעיריית אשדוד. "אנו גאים מאוד להיות גם הפעם בחזית טכנולוגיות העיר החכמה המשפרות ומיעלות את השירות לתושב".