תקיפה, אילוסטרציה
תקיפה, אילוסטרציהצילום: איסטוק

בשל איומים על חייה, תוגברה האבטחה על סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופטת יעל רז לוי, שעמדה בראש ההרכב שגזר השבוע חמש שנות מאסר על צעיר בדואי שהורשע בעבירות מין בילדה בת עשר במיטתה, כך דווח בחדשות 12.

על פי הדיווח, החלטת בית המשפט השבוע גררה ביקורת רבה על העונש, שלטענת רבים היה מקל מידי. בין היתר, הגיעו לבית המשפט מוחים שהפגינו נגד ההכרעה. האיומים על חייה של השופטת רז לוי פורסמו ברשתות החברתיות, בין היתר עם צירוף וסימון תמונות של ביתה ביישוב בנגב.

בית המשפט פרסם ביום חמישי באופן חריג את נימוקי השופטים לעונש. בעותק של גזר הדין שהותר לפרסום, מופיעים נימוקים מפורטים המתייחסים לנסיבות הספציפיות הרלוונטיות לתיק, בהן התייחסות לשיקולים שעמדו בפני הרכב השופטים לפני גזירת הדין.

מהרשות השופטת נמסר בתגובה: "הרשות השופטת אינה מוסרת פרטים בנושא אבטחת שופטים".

בנגב מזועזעים מגזר הדין של הפורץ הבדואי שתקף מינית ילדה - חמש שנות מאסר וקנס של 70 אלף שקלים.

אורנית גינת מעומר התעוררה לצרחות של בתה כשפורץ רעול פנים נכנס לחדרה באמצע הלילה. "היא צעקה לי 'אמא, יש לי מישהו בחדר'".

אורנית רדפה אחרי הפורץ עם האקדח שלה, כשבעלה ובנה מצטרפים למרדף כשהם חמושים. בני המשפחה אומנם לא הצליחו לתפוס את הפורץ, אך העבירו למשטרה את מיקום הבית המדויק שבו נמצא הרכוש הגנוב בכפר טראבין הסמוך, בעזרת איתור המיקום של הטלפונים הגנובים. הרכוש לא נתפס והתיק נסגר.

בכאן חדשות הובא סיפורה של אימה של יעל דעבול מבאר שבע שהפכה לנכה בצומת מרכזי בעיר, כשנהגת מתל שבע בלי רישיון נהיגה חצתה באור אדום.

"הגענו בחודש ספטמבר לדיון, יותר משנה אחרי התאונה, ואז הסתבר שהחליטו לדחות אותו לדצמבר ואפילו לא הודיעו לנו", יעל סיפרה. בינתיים, הנהגת הפוגעת לא מגיעה לבית המשפט וממשיכה להסתובב באופן חופשי. "לצערי אמא שלי עדיין בשיקום", יעל סיפרה. "היא עוברת פיזיותרפיה בניסיון להחזיר אותה לתפקד עד כמה שאפשר".