הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסףצילום: מוישי רבי

חברי כנסת חרדים תוקפים את דבריו של שר האוצר אביגדור ליברמן שקרא לפטר את הרב הראשי הספרדי הרב יצחק יוסף בעקבות ההתבטאות שלו בעד פסקת ההתגברות.

"אני מביע מחאה חריפה על דברי הבלע של שר האוצר היוצא כנגד מרן הגאון רבי יצחק יוסף", כתב יו"ר יהדות התורה יצחק גולדקנופף.

"האיש שחירף גידף והסית נגד ציבור שלם, לא יגביל את חופש הביטוי של אחרים ובוודאי לא של רב בישראל. אני מזכיר למר ליברמן שהבחירות כבר הסתיימו, בימים המעטים שנותרו לך במשרד האוצר, נסה למזער ולו במעט את הנזקים שחוללת בכהונתך הקצרה, במקום לעורר פרובוקציות מיותרות", הוסיף.

ח"כ יואב בן צור מש"ס תקף: "‏מול מעשיו הנלוזים של ליברמן לקעקע את יסודות היהדות ולהחריבם, מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף ממשיך בדרכו של אביו, עומד כחומה בצורה ללא מורא וללא חת לעמוד על משמר היהדות ומסורת ישראל ומנהיג ביד רמה מיליוני יהודים בכל קצוות תבל. אוי לאותו הדור שביזו בו תלמידי חכמים".

חבר הכנסת אוריאל בוסו מש"ס הגיב ברדיו קול חי: "צריך להזכיר לליברמן שלפעמים המריצות נוסעות הפוך. בינתיים הציבור פיטר את ליברמן והממשלה הכושלת הזו".

העיתונאי ישי כהן כתב: "‏הפסקנו לקבל מכבודו הוראות. מרן הראשון לציון יתבטא כפי שהוא רואה לנכון ואף אחד לא יחלק לו ציונים. הוא מדבר רק על נושא דת ומדינה לאחר שנה בה כמעט החרבתם את הרבנות. בשנה האחרונה שלו בתפקיד הרשמי, הוא יעשה הכל כדי להחזיר לרבנות את כוחה וכבודה. אתם תצרחו ותשמיצו, מרן ימשיך לתקן".

כאמור, הבוקר תקף ליברמן את דבריו של הרב הראשי הרב יצחק יוסף שדיבר בשיעורו בעניין פסקת ההתגברות.

"יעשו חוק שאומר אין דבר כזה שבג"ץ קובע, זו מדינה אורתודוקסית ולא מדינה רפורמית", אמר הרב יוסף. "צריך לנצל את ההזדמנות, כשיש ממשלה עם 32 חברי כנסת דתיים וחרדים. מי יודע, אולי יש הזדמנות לתקן את חוק מיהו יהודי".

השר ליברמן הגיב ותקף: "הרב הראשי מתפקד כפוליטיקאי ראשי. הקריאות החוזרות ונשנות מצד הרב הראשי, יצחק יוסף, בדבר החלטות פוליטיות, הן לא פחות ממקוממות. יוסף שקרא אמש לחוקק את פסקת ההתגברות, שהוא חוק שנוי במחלוקת, חוטא באופן מלא לתפקידו שאמור להיות נקי מפוליטיקה ומסחטנות זרה".

לדבריו, "‏זהו לא ניסיון ההתערבות הראשון של הרב הראשי, שרק לפני מספר ימים גם התערב במו"מ הקואליציוני וקרא להגדיל פי שלושה וארבעה את קצבת האברכים, ולכן אני קורא לראש הממשלה להשהות אותו לאלתר ולאחר הליך השימוע גם לפטרו, וזאת עוד לפני הקמת ממשלה חדשה".