הפיגוע באריאל
הפיגוע באריאלצילום: דוברות מד"א

בוקר קשה בשומרון: שלושה יהודים נרצחו ושלושה נוספים נפצעו קשה בפיגוע דקירה ודריסה שאירע הבוקר (שלישי) באזור התעשייה אריאל ובכביש 5 בין מחלף לפדואל למחסום שער השומרון.

חובשים ופרמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי לפצועים ופינו אותם לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

הפיגוע התרחש בשלוש זירות: תחילה הגיע המחבל לעמדת בידוק בכניסה לאזור התעשייה באריאל, דוקר את המאבטח ברגע של אי תשומת לב מצידו, והמאבטח מספיק לבצע ירי באוויר.

פיגוע בשומרון
פיגוע בשומרוןצילום: דוברות זק''א

משם המחבל רץ לתחנת הדלק "טן" הסמוכה ודוקר אזרחים, לוקח רכב ונמלט לכביש 5. לאחר נסיעה המחבל מתנגש ברכב והורג עוד אזרח. משם המחבל לקח רכב אחר, של אזרח שעצר בצד כדי לסייע, נסע לכיוון המחסום, עושה פרסה ונוסע נגד כיוון התנועה.

המחבל נתקע בפקק בחוצה שומרון וניסה להימלט ברגל. חייל שריון בחופשה, לוחם גולני בפעילות ואזרחים יורים בו והורגים אותו. בסך הכל שלושה יהודים נרצחו ושלושה נפצעו קשה. הפיגוע נמשך כ-20 דק מדקירת המאבטח ועד חיסול המחבל.

המחבל שביצע את הפיגוע הקטלני באריאל הוא צעיר בן 18 מהכפר חארס שהחזיק בהיתר עבודה לאזור התעשייה באריאל.

פיגוע משולב באזור התעשייה אריאל
פיגוע משולב באזור התעשייה אריאלצילום: זק"א
פיגוע דקירה בשומרון
פיגוע דקירה בשומרוןצילום: TPS, שלמה מתתיהו/TPS

כוחות צה''ל והשב"כ מנהלים מצוד אחר הסייען של המחבל, שהסיע אותו לכניסה לאזור התעשייה אריאל. זהותו של הסייען ידועה, אבל הוא טרם נתפס.

ראש הממשלה יאיר לפיד מסר בעקבות הפיגוע: "אזרחי ישראל קמו היום לבוקר קשה וכואב. מחבל נתעב ביצע פיגוע טרור קשה באריאל. בשם ממשלת ישראל ומדינת ישראל אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים ואיחולי החלמה לפצועים.

''אנחנו נלחמים בטרור ללא הפוגה ובמלוא העוצמה של צה"ל, שב"כ וכל זרועות הביטחון. הצלחנו בתקופה האחרונה לפרק תשתיות והתארגנויות רחבות, אבל את המלחמה הזו עלינו לנהל בכל יום מחדש. כוחות הביטחון שלנו פועלים סביב השעון כדי לשמור על אזרחי ישראל ולפגוע בתשתיות הטרור בכל מקום ובכל זמן", הוסיף לפיד.

אלי שבירו, ראש עיריית אריאל, סיפר לגלי צה''ל מהזירה: "אירוע לא פשוט. מדובר בפארק תעשיות אריאל מערב, עובדים בו גם יהודים וגם פלסטינים - מקום של דו-קיום. לא קיבלנו התרעות אבל תמיד נמצאים בדריכות".

ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו אמר כי הוא ''מתפלל לשלום הפצועים בפיגוע הקשה באריאל ומחזק את כוחות הביטחון שפועלים בשטח''.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב: ''פיגוע זה הוא תוצאה ברורה של אובדן המשילות ואובדן ההרתעה של הממשלה היוצאת. הממשלה הנכנסת חייבת להתנהל כממשלה לאומית וחייבת להפוך את המשוואה. מי שעומד מאחורי גל הטרור הזה ומממן אותו הוא המחבל בחליפה אבו מאזן. ממשלת ישראל חייבת לשים אותו כיעד ביטחוני''.

דגן המשיך: ''מי שעומדת מאחורי גל הטרור הזה היא הרשות הפלסטינית, לא כל מיני ארסים מקומיים. ועד שממשלת ישראל לא תשנה את המשוואה הפיגועים לא ייפסקו. זו אחריות הממשלה הנכנסת להחזיר את הכבוד הלאומי וזה מה שימנע את פיגועי הטרור. אני שולח חיבוק גדול לחברי אלי שבירו ולכל תושבי אריאל''.

יו"ר יהדות התורה הרב יצחק גולדקנופף: ''גם ביום השבעת הכנסת, אנו מקבלים תזכורת כואבת למציאות בה אנו חיים. האויב האכזרי לא מוצא מנוח. אני משבח את מי שפעלו לנטרל את המחבל והצילו חיים, וקורא לראש הממשלה להגיב ביד קשה נגד הטרור המבקש כל העת להרים ראש. הגיע הזמן לעצור את ההתנהלות המכילה של הממשלה היוצאת, ולפעול בצורה תקיפה כנגד ארגוני הטרור. אני בדרכי לכותל המערבי ובעז"ה אתפלל שם לרפואת הפצועים ולהחלמתם המהירה''.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ׳: ''כבר ביומה הראשון של הכנסת החדשה אנחנו מקבלים תזכורת כואבת לנושא הכי חשוב ודחוף שעל שולחננו. חייבים להחזיר את הביטחון לכל אזרחי ישראל ולהחזיר את ההרתעה שנשחקה. ‏מאחל החלמה מהירה ורפואה שלמה לפצועים בפיגועים באריאל''.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "הטרור הוא לא גזירת גורל, ואנחנו נעשה הכל כדי למגר אותו ולהחזיר את הביטחון לאזרחי מדינת ישראל. בשעה קשה זו אני נושא תפילה יחד עם כל עם ישראל לשלומם והחלמתם של הפצועים בפיגוע".

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן: "בוקר קשה לכל עם ישראל, אנחנו מחבקים בשעה קשה זו את משפחות הנרצחים. אנחנו מצויים בעיצומו של גל טרור קשה והמדיניות הביטחונית הנוכחית מסכנת את חיינו. ארגוני המחבלים הרימו ראש ופועלים בעזות מצח וללא כל הרתעה. אנחנו דורשים מהממשלה החדשה שתקום לפעול קודם כל להשבת המשילות ולהחזרת הביטחון לאזור. מתפללים לרפואתם של הפצועים ומודים לכוחות הביטחון והאזרחים שנטרלו את המחבלים ומנעו אסון גדול יותר."