ח"כ אופיר סופר
ח"כ אופיר סופרצילום: ערוץ 7

ח"כ אופיר סופר (מפלגת הציונות הדתית) הגיש הצעת חוק "איסור הונאה בכשרות" המתקנת את הרפורמה של השר לשעבר מתן כהנא.

החוק הוגש בסמוך למועד פירוק הממשלה היוצאת ולא קודם, הפעם קידומו עשוי לעלות על מסלול פשוט יותר.

במסגרת ההצעה תוקנו ליקויים רבים וההצעה קבלה ברכת חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל.

ארגון "כושרות" בירך על המהלך ומסר כי "טוב שרפורמת הכשרות יורדת מהפרק. הרפורמה הזו היתה מלאה בכשלים ועברה בחופזה בכנסת. היא צריכה להילמד כפרק חשוב בהיסטוריה כיצד הרעיון להכניס תחרות בכשרות רק גרם לירידה ברמת הכשרות והביאה לעליית מחירים".

"לאזרחי ישראל מגיע מערך כשרות ממלכתי מקצועי, שקוף ויעיל שיביא למציאות מיטיבית, כיוון שאסור לחזור על הטעויות שנעשו בעבר. ההצעת חוק של ח"כ סופר מבטלת את מגרעות רפורמת הכשרות ומשפרת את מערך הכשרות בישראל, אנחנו בכושרות נמשיך לעמוד על המשמר לתיקון עולם הכשרות כפי שעשינו כל השנים", אמרו בארגון.

ח"כ סופר ציין כי "רפורמת הכשרות הנוכחית עוצבה בידי קואליצית לפיד ליברמן ואין צורך להכביר במילים ביחסם לשמירת צביונה וזהותה היהודית של המדינה. בהצעת החוק הנוכחית מדינת ישראל לוקחת אחריות על הכשרות. מרמת המשגיח שיהיה לו פתרון תעסוקתי ותנאים סוציאליים מלאים ועד הרבנות הראשית לישראל שמסכימה להקים וועדת תקן כשרות במספר רמות כשרות. כשכל זה מלווה בנהלים שקופים ובכלים טכנולוגים למעקב ובקרה".

"לשמחתי בכנסת הנוכחית יש רוב למחנה הלאומי ושומרי המסורת ויהיה ניתן לקדם את החוק שזוכה להסכמת כל סיעות הקואליציה העתידית", סיכם.