יועז הנדל נפרד מעובדי המשרד
יועז הנדל נפרד מעובדי המשרדצילום: ללא קרדיט

עובדי משרד התקשורת נפרדו השבוע מהשר יועז הנדל בטקס חגיגי שהתקיים בירושלים, בהשתתפות שגריר ארה"ב בישראל תומס ניידס, שגריר בריטניה בישראל ניל ויגאן, מנכ"לי חברות התקשורת, ראשי ערים והדרג המקצועי במשרד.

השר הנדל אמר: "תפקידו של שר, כל שר, הוא להבין את כובד האחריות שעל כתפיו. את המשמעות של ההחלטות שהוא מקבל או ההחלטות שהוא בורח מהן. לא ברחתי מאף החלטה, בחרתי להחליט ולא לחפש את הדרך הטובה ביותר לשרוד. בכל יום שנכנסתי למשרד הבטתי בדגל שמאחורי, בספרים שבחרתי בקפידה שיהיו בכוננית, במסדרון ובו תמונות השרים שהיו לפני חלקם נשיאים מאוחר יותר וחלקם ראשי ממשלה. הבטתי וידעתי שהתפקיד שלי הוא לפעול הכי טוב שאפשר למען המדינה".

"שנתיים וחצי במשרד ממשלתי זה פרק זמן כבד במונחים ישראלים, בטח בתקופה של חוסר יציבות פוליטית ופילוג. חתיכת תקופה שבה אפשר לעשות המון דברים או להרים ידיים. האנשים שנמצאים כאן היום, עובדי משרד התקשורת, מנהלי שוק התקשורת, חברים ומשפחה. הם העושים. משרד התקשורת הוא הסיירת של משרדי הממשלה. הוא קטן, הוא זריז, הוא נועז רק אם רק הולכים ישר. הוא עקשן ונחרץ אם מבקשים ללכת עקום. והיו פה בעבר כאלו שביקשו ללכת עקום", הוסיף הנדל.

מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין אמרה: "איך זה נראה במנהיגות? אתה תמיד חוזר על אותה אמרה. תמיד מדבר על אחדות. תמיד על יהודה וישראל. ועל פוטנציאל ההרס הפנימי. אחדות שלא מבטלת שוני תרבותי. הכלה וסובלנות למרקם המורכב ועוצמתי של החברה הישראלית. חיברת את ישראל, קודם כל ולפני הכל. אצלך הראשונים בתור, הם אלה שמסכימים לגור בשביל כולנו במקומות שרק אתה מכיר את השמות שלהם".

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

ראש מועצת שוהם איתן פטיגרו אמר, "לנו כראשי רשויות היית זמין, קשוב, ונכון תמיד לסייע. יחד עם הצוות שלך, אנשי המשרד דחפתם את הרשויות שלנו ואת המדינה כולה למאה הנוכחית. הצלחתם בפרק זמן קצר לגשר על פערים של שנים. לא עניין אותך מי ומה, מהנגב ועד הגליל, מבאר מילכה לבאר אורה, דרך שוהם, מטולה, לכולם דאגת. בזכותך למען האמת, כולנו שמענו על יישובים שלא שמענו על קיומם. מאחל שתחזור מהר, מי ייתן שבממשלה הבאה יהיו יותר הנדלים במשרדי הממשלה".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר, "אני רוצה לומר לך יועז, אתה שמעת קולות של אנשים שלא שמעו אותם הרבה מאוד שנים. שהם היו בקצה. שלפעמים הם לא כלכליים. אתה באת והסתכלת על מדינה ישראל אחרת. יצרת קשר עם חלקים בעם וחלקים במדינה שהיו מנותקי קשר. לא תמיד הסכמנו, אבל תמיד דיברת על ציונות בלי ציניות. השר שביקר הכי הרבה פעמים. בלי ציניות. הגעת לכל מקום ועשית מהפכה במדינת ישראל. עם ישראל הרוויח בגדול. חיברת את ישראל מקצה לקצה".

השר לשעבר אבי גבאי, מנכ"ל פרטנר, אמר: "יועז הוא רווזיוניסט. ז׳בוטינסקי כתב: "גאון, נדיב ואכזר". היית גאון, נדיב ואכזר. גאון כי ביטלת את מה שאף שר תקשורת לפניך לא הבין בכלל מה זה. נדיב - כי נתת ודאות לשוק. שמת חזון למשרד ומימשת אותו. לא האמנו בהתחלה כשדיברת על פריסת סיבים בכל מקום, והנה אמרת משהו וזה קרה. היית ענייני ידענו מתי תגיד לא ומתי כן. בגלל הוודאות, בחברות שלי פיטרתי את הלוביסטים. ולמה אכזר? כי אנשים במדינת ישראל בסה"כ רוצים לעשן מריחואנה וגם את הסמסים האלה לקחת להם".