בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: חזקי ברוך

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' השתתף היום בכנס של ארגון 'עד כאן' בשיתוף חברי הכנסת אופיר סופר, עמיחי שיקלי ואלמוג כהן תחת הכותרת "ארגוני 'זכויות האדם' המופעלים על ידי חמאס".

סמוטריץ' אמר באירוע כי ארגוני זכויות אדם הפועלם נגד ישראל הם איום קיומי על מדינת ישראל וקרא לממשלה "לשים יד על הכספים" של הארגונים הללו ולפעול נגדם באמצעים משפטיים וביטחוננים.

מנכ"ל ארגון "עד כאן" גלעד אך חשף בכנס כי ארגון ה-ISM , שהוקם בשנת 2001, שיתף פעולה וסייע לארגוני הטרור החמאס, החזית העממית לשחרור פלסטין והג'יהאד האסלאמי. לטענתו, בין השאר פעיליו הסתירו מחבלים והעבירו סיוע לאנשי החמאס. חומרים אלו התגלו בעקבות חקירות שנעשו לפעילי הארגון על ידי ה- FBI. אנשי ISM תועדו על ידי מחלקת המחקר של "עד כאן" בשלל פעילויות נגד חיילי צה"ל ברחבי יהודה ושומרון וכן בקשריהם עם גורמי טרור מהחמאס מהחזית העממית לשחרור פלסטין ומהג'יהאד האסלאמי.

סמוטריץ' הוסיף כי "צריך לגבש סל שלם של כלים ולשים את היד על הכספים. למדינת ישראל יש מספיק כלים חוקיים . אל מול הדה לגיטמיציה ואל מול עידוד הטרור ואל מול ההשחרה שאנחנו עוברים הגיע הזמן שנתחיל להגיב. זה האתגר. אין לי ספק שבימים הקרובים תקום ממשלה טובה. נפשיל שרוולים כי המון אתגרים מחכים לנו".

ח"כ אופיר סופר אמר כי "הממצאים שארגון 'עד כאן' חושף הם מדאיגים ביותר ומעידים על קשרים ענפים בין ארגונים אנטי ישראליים הממומנים מכספים אירופאים לבין תנועת החמאס וארגוני טרור. אנחנו נפעל לכך שמשרד החוץ והמל"ל יעשו שינוי מעמיק בנושא וראוי שגם ועדת חוץ ובטחון תעסוק בכך. כלוחם וכמפקד בצה"ל עצוב לי לראות פעילים במסווה של ארגוני זכויות אדם הפוגעים בחיילי צה"ל ומדינת ישראל. אני מודה ומחזק את ארגון ׳עד כאן׳ על העבודה החשובה למען הלוחמים שלנו."

ח"כ עמיחי שיקלי ציין כי "ישראל נמצאת במערכה שמרבית האזרחים לא חשופים אליה: תחת מסווה של ארגוני זכויות אדם ופעילות הומניטרית מסתתרת אידיאולוגיה אנטישמית ואנטי-ציונית רדיקלית שתכליתה לערער את הלגיטימיות של מדינת ישראל ולהתיר את דמם של חייליה ואזרחיה. הסדרה "שתולה" חושפת את הברית האדומה-ירוקה של ארגוני שמאל רדיקלי וארגונים אסלאמיסטיים כנגד מדינת ישראל".

ח"כ אלמוג כהן אמר: "מדינת ישראל בוערת. ראינו מה קרה בנגב עם חלק מהבדואים שעושים שמות בתושבי האזור. כעת, החברים בארגון "עד כאן" חשפו תמונת מצב מדאיגה ולפיה ארגונים שמדינת ישראל מאפשרת להם להיכנס לארץ, פועלים נגדנו ונגד חיילי צה"ל. אין אבסורד גדול מזה. אני מבטיח לכם שמכאן, מהבית הזה נלחם בכל אלה שרוצים להרים יד נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל".

יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ אורית סטרוק תהתה: השאלה הנוקבת היא: איך יתכן שגורמי המודיעין של מדינת ישראל לא ידעו? ואם ידעו - איך יתכן שהממונים עליהם לא פעלו כדי לסכל את הפעילות המסוכנת הזו? והתשובה היא, שבדיוק בגלל דברים כאלה אנחנו, ודווקא אנחנו, חייבים להחזיק בסמכויות ובמנופי הכח שקובעים איך תתנהל מערכת הבטחון הישראלית מול הסכנות האלה".

ח"כ שמחה רוטמן הצטרף לדבריה. "יש חוק במדינת ישראל לגבי מימון זר, הוא פשוט לא נאכף, יש גופים שצריכים לדווח על מימון זר שמקבלים אך שום דבר לא קורה עם זה, יש קנסות במליונים שצריכים להיות משולמים וגם זה לא נאכף, עד שלא נשנה את הדיסקט ונתייחס לחוקים של מדינת ישראל כחוק ולא כהמלצה הרבה דברים ישארו על הנייר, בממשלה הקרובה נדאג שזה לא יהיה המצב. המערכה על שמה הטוב של המדינה, שהופך למאבק על חיים של אזרחים וחיילים חייבת להמשיך, אסור להפקיר את המערכה הזו".

גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" סיכם: "ישנם ארגונים אנטי ישראלים אנטישמיים המכנים עצמם ארגוני זכויות אדם הנמצאים בקשרים עבותים עם חמאס וגורמים נזק אדיר למדינת ישראל בזירה הבינלאומית, שאת תוצאותיו כולנו רואים. הנסיבות הפוליטיות החדשות הן הזדמנות מצויינת לעשות סדר בסוגיה זו. הגיע הזמן שהכנסת תקים מנגנון פיקוח על אותם ארגונים אלה. אסור שחיילי צה"ל יהיו בחזית נגד המחבלים האלה בחליפות ללא כל הגנה".