הרב שמואל תוקף את מערכת המשפט בעקבות הפיגוע

רבה הראשי של העיר צפת הרב שמואל אליהו מותח ביקורת קשה על שופטי בית המשפט, ברקע פיגועי הטרור שהיו הבוקר (ד') בירושלים.

"חכמנו אמרו, 'כל המרחם על אכזרים סופו מתאכזר על רחמנים', הדברים האלה אמורים על כמה שופטים במערכת המשפט - לא כולם. כמה שופטים שפשוט יש להם רחמים על כמה פורעים ערבים, זה שאנס ילדה בת 10 יצא בזול, הפורעים שהתפרעו בשומר החומות יצאו בזיל הזול", תקף הרב אליהו.

לדבריו, "השופטים האלה הם האכזרים, פרקליטים שמרחמים על אכזרים, הם האכזרים, הם אלה שלא יכולים לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה. כשאתה מרחם על זורקי אבנים ובקבוקי תבערה, מרחם על אנשים שדוקרים בסכינים, אתה גורם לפיגוע הבא''.

לסיום אמר כי "ידע כל שופט ופרקליט שמרחמים על אכזרים, חכמינו אמרו הוא האכזר. כשאתה שובר את זרוע הרשעים אתה מונע פיגועים, זה תלוי בכם, זאת אחריות שלכם".

נער נרצח הבוקר (יום רביעי) בפיצוץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס סמוך לרחוב שערי ירושלים שבכניסה לעיר.

מלבדו נפצע נער בן גילו באורח אנוש, ועוד פצועים רבים פונו לבתי החולים במצב בינוני וקשה. כחצי שעה לאחר מכן, בשעה 07:35, אירע פיצוץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס בצומת רמות - שם נפצעו שלושה בני אדם, כולם במצב קל. לפי החשד, המטענים שהתפוצצו היו מטעני רסס עם מנגנון דומה, שהופעלו מרחוק.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול ראשוני לפצועים ביציאה מירושלים ופינו אותם לבתי החולים. לבית החולים הדסה עין כרם פונו חמישה פצועים באורח קל, לבית החולים הדסה הר הצופים פונה פצוע אחד באורח בינוני ועוד ארבעה באורח קל ולבית החולים שערי צדק פונו חמישה פצועים - שניים באורח אנוש, כשמותו של אחד מהם נקבע בהמשך לאחר מאמצי החייאה ממושכים, ושלושה באורח בינוני שלא נשקפת סכנה לחייהם.