השר יועז הנדל
השר יועז הנדלצילום: ערוץ 7

עוד לא קמה הממשלה וכבר ממשלת נתניהו מתעסקת בטפל. כדי להסביר למה בעצם לא הצליחו ויצליחו לממש מדיניות ימין.

הפעם התאגיד. אחת הסיבות העיקריות לכך שבמשך שני עשורים לא נפרסו סיבים בישראל (אינטרנט מהיר) היא עיסוק בטפל. כן, אני מכיר את כל התירוצים של מחנה ביבי (הרצפה עקומה, המשפטנים מנעו, פרשת 4000 ועוד). האמת היא שבמשרד התקשורת לא היה במשך הרבה זמן שר שזה עניין אותו.

הם היו עסוקים. במה? בחלק הפחות חשוב של המשרד- שידורים, דיווחים, תמונות מחמיאות. במקום בתשתיות. דומה הדבר לרמטכ"ל שימנו אותו ובמשך קדנציה שלמה יתעסק בסקסופון של תזמורת צה"ל. חשוב, אבל לא כמו הכנה למלחמה.

האמת היא שגם כשרציתי להעביר את מתווה הסיבים בממשלה הקודמת אנשי הליכוד (נתניהו וכץ) התנגדו. למה? חשבונאות פוליטית. שוב- טפל. ביום האחרון לפני פיזור הכנסת (דצמבר 2020) זה עבר כי הפעלתי את ראשי הרשויות והנה יש סיבים ב70% ממדינת ישראל.

למה אני חוזר לזה? כי שוב חוזרות קריאות בליכוד לעסוק בטפל. לסגור את התאגיד. לא להחזיר משילות. לא לעלות להתפלל בהר הבית (מתברר שזה כבר לא חשוב כשיש בקרוב ממשלה אחרת). לא למנוע בנייה פלסטינית לא חוקית בשטחי c או להתמודד עם זה שפחות מ50% מהישראלים מתגייסים לצבא. ותיכף חלק מהשרים הפוטנציאלים ורוב אזרחי ישראל יהיו כאלה שאחרים מסכנים את חייהם והם וילדיהם לא. רק התאגיד.

ובכן התאגיד לא קדוש, זה לא מצווה מהתורה ולא מהדמוקרטיה, זו פשוט דרך מעולה לייצר תוכן ישראלי מצויין עם דרישה גבוהה ולא לטמטם את הציבור.

יש בו לטעמי צוות מוצלח ומגוון של אקטואליה, והכי חשוב- לעסוק בו זה לבזבז את הזמן. ביקורת על הממשלה תהיה בישראל. שר התקשורת שיחליף אותי יצטרך לחיות עם זה באהבה או בהשלמה. זו דמוקרטיה.

שידור ציבורי הוא מתנה גדולה לציבור שרק אפשר לשפר אם באים בגישה נכונה. שידורי ספורט חינם לכלל הציבור, עוד תכנים ישראלים, מופעי תרבות ומורשת. יש המון מה לעשות. ואגב בגימטריה קוראים למי שרוצה רק לסגור דברים ולא להקים שום דבר: חרטטן.