אביו של החייל במסר לפיקוד צה"ל

השר המיועד לביטחון לאומי, יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר, הגיע הבוקר (ג') לתמוך במשפחתו של לוחם צה"ל מחטיבת גבעתי שנשלח ל-10 ימים בכלא, ונפגש עם אלי לוי אביו של החייל שתועד אומר "בן גביר הולך לעשות סדר" לאחר פרובוקציות של אנרכיסטים בחברון.

אביו של החייל אמר: "אני שלחתי את הבן שלי לקרבי, להיות לוחם, למען עם ישראל. ככה ראינו במשך שנה שלימה, יום ולילה הילד מסר את עצמו בשביל התפקיד הזה. לצערנו הרב הגיעו אליו אנרכיסטים שקיללו אותו, ביזו אותו, ירקו עליו, הובילו אותו לומר אמירות פוליטיות.

''יכול להיות שבאמת לא היה צריך להגיד 'בן גביר יעשה סדר', אבל על דבר כזה לשלוח לעשרה ימים? אני מצפה מהמפקדים שלו, לכל מי שמעליו, לתת לו גב, לתת לו גיבוי, לחזק אותו ולהיות בעדו, כדי לרומם את רוחו ולהמשיך בתפקיד החשוב שיש לו".

בן גביר אמר: "אני נמצא כאן עם אביו של לוחם צה"ל שנשלח לעשרה ימי מחבוש, עשרה ימי מחבוש לאחר שאמר לאותם אנרכיסטים 'בן גביר יעשה לכם סדר'. אני דורש מהרמטכ"ל ומכל הפיקוד לחשוב פעמיים על העונש הזה.

''לא יכול להיות שבאים אנרכיסטים, מקללים, יורקים, תוקפים את החיילים הגיבורים שלנו, לוחמים מגיבים, אפשר בהחלט לקחת אותם לצד ולהגיד להם 'תגובה יותר מידתית, פחות מידתית', אבל לשלוח לעשרה ימים בכלא? זה לא סביר, זה לא מידתי, זה לא נכון, זה לא ראוי.

''התפקיד שלנו לתת גב ללוחמים שלנו, לתת גב לחיילים שלנו ואני דורש מהצבא, תחשבו פעמיים על העונש הזה. זה מסר רע מאוד", הוסיף השר המיועד בן גביר.

ח"כ משה ארבל (ש"ס) לא אהב את תגובתו של בן גביר, ואמר: "ח"כ איתמר בן גביר ידידי, אני קורא לך להשאיר את צה"ל מחוץ לשיח הפוליטי. אסור לאפשר בשום אופן ללוחם צה"ל במדים להתבטא בעד שום מפלגה באופן הזה. חיילי ולוחמי צה"ל האהובים העומדים על משמר ארצנו חייבים להיות לפחות קומה אחת מעל העסקונה הפוליטית".