משה קינלי טור פז
משה קינלי טור פזצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

חבר הכנסת משה קינלי טור פז מיש עתיד כינה ''אידיוט'' את הלוחם מגבעתי שהתבטא פוליטית בעד איתמר בן גביר ונשלח ל-10 ימים בכלא צבאי.

"את החייל האידיוט מגבעתי שאמר למפגין 'חכה לבן גביר' - צריך לשלוח ל-10 ימי מחבוש", אמר טור-פז בגל"צ. "זו התנהגות אידיוטית. טוב עשו מפקדיו".

לדבריו, "העונש שניתן הוא סוג של עונש חינוכי, כי בן אדם צריך להבין שהוא משאיר את הפוליטיקה מחוץ לצבא. הוא ישב 10 ימים במחבוש, יחשוב קצת על הדברים ויחזור יותר צנוע".

ח"כ טור פז צייץ בטוויטר בעקבות דבריו על הלוחם, "צה"ל הוא צבא העם. אנחנו נותנים לחיילים את מלוא הגיבוי המבצעי הנחוץ לצורך שמירה על חיינו. כדי לשמור על חוסנו - פוליטיקה היא מחוץ לתחום. כך זה היה. כך זה צריך להישאר".

השר המיועד לביטחון לאומי, יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר, הגיע הבוקר (ג') לתמוך במשפחתו של לוחם צה"ל מחטיבת גבעתי שנשלח ל-10 ימים בכלא, ונפגש עם אלי לוי אביו של החייל.

אביו של החייל אמר: "אני שלחתי את הבן שלי לקרבי, להיות לוחם, למען עם ישראל. ככה ראינו במשך שנה שלימה, יום ולילה הילד מסר את עצמו בשביל התפקיד הזה. לצערנו הרב הגיעו אחיו אנרכיסטים שקיללו אותו, ביזו אותו, ירקו עליו, הובילו אותו לומר אמירות פוליטיות.

''יכול להיות שבאמת לא היה צריך להגיד 'בן גביר יעשה סדר', אבל על דבר כזה לשלוח לעשרה ימים? אני מצפה מהמפקדים שלו, לכל מי שמעליו, לתת לו גב, לתת לו גיבוי, לחזק אותו ולהיות בעדו, כדי לרומם את רוחו ולהמשיך בתפקיד החשוב שיש לו".

אביו של החייל במסר לפיקוד צה"ל

בן גביר אמר: "אני נמצא כאן עם אביו של לוחם צה"ל שנשלח לעשרה ימי מחבוש, עשרה ימי מחבוש לאחר שאמר לאותם אנרכיסטים 'בן גביר יעשה לכם סדר'. אני דורש מהרמטכ"ל ומכל הפיקוד לחשוב פעמיים על העונש הזה.

''לא יכול להיות שבאים אנרכיסטים, מקללים, יורקים, תוקפים את החיילים הגיבורים שלנו, לוחמים מגיבים, אפשר בהחלט לקחת אותם לצד ולהגיד להם 'תגובה יותר מידתית, פחות מידתית', אבל לשלוח לעשרה ימים בכלא? זה לא סביר, זה לא מידתי, זה לא נכון, זה לא ראוי.

''התפקיד שלנו לתת גב ללוחמים שלנו, לתת גב לחיילים שלנו ואני דורש מהצבא, תחשבו פעמיים על העונש הזה. זה מסר רע מאוד", הוסיף השר המיועד בן גביר.