ד"ר צבי סדן
ד"ר צבי סדןצילום: עצמי

מעניין מה חושב מפקד צבא העם על רוב העם שאומר לו שהוא ביצע מעשה מגונה בחיילי צה"ל.

אני כמעט בטוח במאה אחוז שהוא חושב שהעם טועה. הוא חושב שלהכניס חייל לכלא רק בגלל "בן גביר", זה בסדר גמור. זה לא פוליטי. זה ממלכתי.

ואני גם כמעט בטוח במאה אחוז שמפקד צבא העם חושב שלהושיב במטכ"ל קומיסרית פרוגרסיבית, היוהל"ם. גם זה לא פוליטי. זה ממלכתי.

אני גם כמעט בטוח במאה אחוז שמפקד צבא העם חושב שאין שום קשר בין מגדר לפוליטיקה. הרי כולנו יודעים, או אמורים כבר לדעת, ששוויון מגדרי זה הכי צודק והכי ממלכתי שבעולם. ואם רוב העם לא חושב ככה, אז תפקידו של מפקד צבא הממלכה לדאוג לכך שרוב העם יהיה ממלכתי כלומר, פרוגרסיבי. ויקום החייל שחושב שפרוגרסיבי זה פוליטי. מפקד צבא הממלכה כבר יראה לו מה זה.

וזה לא שמפקד צבא הממלכה באמת מאמין בשוויון מגדרי. אם הוא באמת היה מאמין בזה, הוא היה ממנה טרנסג'נדר לתפקיד היוהל"ם, כי הוא הראשון שצריך לדעת שהמגדר 'אשה' פטריארכלי בדיוק כמו המגדר 'גבר'. הוא הראשון שהיה צריך לדעת שכל צבא הממלכה שלו פטריארכלי, גזעני במהותו.

אם מפקד צבא הממלכה שלנו באמת חושב ששוויון מגדרי זה ערך שירד מהשמיים, למה הוא עדיין בתפקיד של מפקד עליון? מה זה צריך להיות, צבא לא שוויוני שכזה, שיש בו מעמדות ברורים, שלא לומר קאסטות, מהפרולטריון, החיילים הפשוטים חסרי הזכויות, ועד למעמד העליון, הקצונה הבכירה, הפריבילגית, הלבנה?

ואם מפקד צבא הממלכה באמת מאמין בערך השוויון הפרוגרסיבי, אז הצבא צריך לתפקד כמו קיבוץ, כולל אספה כללית שבה כולם שווים. לקול של המטפלת בגן הילדים ולקול של מזכיר הקיבוץ אותו משקל בדיוק.

ואם מפקד צבא הממלכה באמת מאמין בשוויון המהותי שדוחפת היוהל"ם, הוא צריך להפוך את המטכ"ל לאספה הכללית של הצבא, שישבו בה טוראים, סמלים, סג"מיות וכו'. אם שוויון אז עד הסוף, לא?

ואם מפקד צבא הממלכה באמת מאמין בשוויון המהותי שמקדמת היוהל"ם, אז במקום השתלמויות בהארוורד במימון קרן וקסנר, השתלמויות במשרדים של 'בלק לייבז מטר', אפשר גם במימון קרן וקסנר. שם ילמדו כולם מה זה שוויון מהותי, ואיך מקבלים החלטות שוויוניות בלי מפקדים כי, מפקד ושוויון לא הולכים ביחד. את זה כל ילד פרוגרסיבי יודע, כמו שכל ילד פרוגרסיבי יודע ש"בן גביר" זה פוליטי, וכל ילד פרוגרסיבי יודע שיוהל"ם זה ממלכתי.