חנוכת התערוכה בהונגריה
חנוכת התערוכה בהונגריהצילום: קק"ל הונגריה

לרגל יום השנה ה-120 להיווסדותה, קרן קימת לישראל השיקה תערוכה ליד ביתו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל בבודפשט בירת הונגריה, כהוקרה לכל מי שתרם להקמת מדינת ישראל ובמטרה להציג את תולדות הארגון ואת פעילותו למען הסביבה והחדשנות.

התערוכה נפתחה במעמד קובי דביט נשיא קק"ל הונגריה ומרכז אירופה, סגן שגריר ישראל להונגריה מורן בירמן, ראש עיריית רובע 7 פיטר נידרמולר ובכירי הקהילה היהודית.

התערוכה תוצג לציבור הרחב ברובע היהודי במרכז בודפשט, מאות מטרים מבית הכנסת הגדול בעיר, באזור בו עשרות אלפי בני אדם מבקרים מדי יום.

התערוכה תציג את ההיסטוריה של קק"ל ואת פעילויותיה הנרחבות, עם דגש מיוחד על פעילותה ההיסטורית בהונגריה למען הקמת מדינת ישראל. בנוסף, התצוגה תשקף את תרומתה של קק"ל לקיימות ולאיכות הסביבה בעתיד.

קובי דביט, נשיא קק"ל הונגריה ומרכז אירופה: "התערוכה 120 שנה של חזון ועשייה נועדה לחשוף ולהציג את סיפורה יוצא הדופן, עברה העשיר, ערכיה ופועלה המגוון של קק"ל בעיצוב, חיזוק והבטחת עתידה של מדינת ישראל. כמו כן היא נועדה לשמש כזרז נוסף לחיזוק היחסים הכל כך מיוחדים בין שני העמים והמדינות ביצירה ועידוד שיתופי פעולה בעולמות תוכן, ונושאים שונים כאשר הדגש הוא הפן הטכנולוגי".

פתיחת התערוכה בהונגריה
פתיחת התערוכה בהונגריהצילום: קק"ל הונגריה