נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: FLASH90

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט איים בתביעת לשון הרע נגד עיתונאי "בחדרי חרדים" יאיר לוי, בגלל ציוץ שהעלה בחשבון הטוויטר שלו, בו טען לוי כי בנט "לקח 50 מיליון שקל מהקופה הציבורית" כדי לשפץ את ביתו הפרטי ברעננה.

במכתב התראה לפני תביעה שהוציא ראש הממשלה לשעבר באמצעות עורך דינו, נטען כי הציוץ של לוי - שעלה ב-18 ביוני השנה - הוא "פרסום שקרי". בציוץ, כאמור, פורסמו תמונות של בית ראש הממשלה (דאז) המשופץ לכאורה, ולצד התמונות נכתב כי "תיעוד מבית ראש הממשלה נפתלי בנט לאחר השיפוץ שעלה לרשת: קיבינימאט שהבוקר אני רואה בסופר אישה אמא לילדים (נורמטיבית לחלוטין) מחזירה מוצרים כי הכסף לא הספיק לה, והשלמנו לה את מה שהיה חסר. כל עוד המיליונר הזה לקח 50 מיליון שקל מהקופה הציבורית בכדי לפנק את עצמו".

הציוץ כלל תמונה שתוארה כתמונת ביתו המשופץ של בנט בתקופה בה היה ראש ממשלה. במכתב ההתראה כתב בנט כי מדובר בפרסום שקרי ובלשון הרע. באתר mako דווח כי לאחר גישור הושגה פשרה בין שני הצדדים.

בנט דרש מלוי לפרסם ציוץ התנצלות בחשבון הטוויטר שלו ודרש גם פיצוי בסך עשרת אלפים שקלים בתוך שבוע. במסגרת הפשרה הוסכם שלוי יפרסם ציוץ התנצלות וסכום הפיצוי יופחת משמעותית וייתרם לצדקה.

יאיר לוי מסר בתגובה: "קודם כל אני כבר רוצה להדגיש שאני לוקח אחריות מלאה על הפרסום שהתברר כשגוי, ואפיק מזה לקחים להבא לבדוק יותר לפני שמפרסם. אומנם זה לא נעשה בכוונת זדון כי אם בתום לב, שהרי לא באמת ידעתי שזו לא הדירה של ראש הממשלה לאחר השיפוצים ובכל זאת פרסמתי - אלא האמנתי שהפרסום ברשת של אותו צילום דירה הוא אכן נכון. אך אני מבין שטענה זו לא מקלה ולא מורידה כלל מאחריותי, כי עובדה שבמבחן התוצאה הידיעה היתה שגוייה ויש פה בן אדם שזה פגע בו ובמשפחתו, ללא קשר לזה שהוא ראש ממשלה. הוא קודם כל אדם".

"כפי שאמרתי שאני לוקח אחריות, מביע התנצלות כנה ומבקש את סליחתי - ואף אדאג לפרסם זאת בכל במה שיש ברשותי, גם בכלי התקשורת וגם ברשת הטוויטר. אני חלוק לחלוטין על האיש, ולדעתי כמו לדעת רבים - המעשה הפוליטי שלו לא היה לגיטימי ואת תפקידו הוא לקח במרמה פוליטית. אך כאמור, זה לא פוטר אותי מהאחריות בלהוציא על האיש דברים שאינם נכונים, גם אם עשיתי זאת בתום לב. בנוסף העובדה שראש הממשלה לשעבר מר בנט הודיע לי שאת הסכום המופחת שסוכם איתי שאעביר לו, הוא יתרום לנזקקים, הוא דבר שראוי להערכה רבה בעיניי".