הילדה שנפגעה על ידי הבדואי מקבלת חיבוק מהיוצרת טובה גדות
הילדה שנפגעה על ידי הבדואי מקבלת חיבוק מהיוצרת טובה גדותצילום: באדיבות המצלם

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הודיעה כי תגיש לבית המשפט העליון ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי באר שבע, בעניינו של בדואי תושב הדרום שהורשע, בניסיון למעשה סדום ומעשה מגונה וכן בעבירה של התפרצות למקום מגורים.

זאת, לאחר שלפני כשנתיים, בהיותו קטין בן 17.5, התפרץ לבית ברמת הנגב וביצע עבירות מין, כאמור, בקטינה בת כ-10.

המדינה סבורה כי לנוכח חומרתן המופלגת של העבירות טעה בית המשפט המחוזי הנכבד כאשר בפועל נתן משקל רב מידי להליכי שיקום שעבר הנאשם.

כזכור, בחודש שעבר גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע חמש שנות מאסר על צעיר בדואי מכפר בנגב, שפרץ לבית ביישוב סמוך עם חוליית גנבים ותקף מינית ילדה בת עשר. בנוסף, נגזר עליו קנס של 70,000 שקלים פיצוי לקורבן.

הצעיר הבדואי הורשע בהסדר טיעון במעשה מגונה בקטינה, התפרצות למקום מגורים ובניסיון למעשה סדום.

אביה של הילדה תקף את גזר הדין ואמר: "כהרגלם בקודש, שופטי ישראל מרחמים על העבריין ולא מתייחסים לנפגע העבירה. חצי מגזר הדין היה הסיבות למה להקל עליו. בסוף היא גזרה עליו חמש שנים, מתוכן אני לא יודע כמה הוא ישב – התנהגות טובה יורידו לו. תיק תק זה יעלם. זאת לא הרתעה, זה לא עונש. אני מרגיש מבוזה".

לפי כתב האישום המתוקן, התוקף, אז בן 17, הגיע באישון לילה בפברואר בשנה שעברה עם שניים נוספים, אחד מהם בן 16, ליישוב בדרום הארץ. שני הנערים התפרצו לבית הקורבן בזמן שני הבית ישנו בחדריהם, ואילו השלישי המתין להם ברכב.

בשלב מסוים נכנס הנאשם לאחד מחדרי השינה שבו היו באותה העת הילדה בת ה-10 ואחיה הקטנים. הוא התיישב ליד הילדה שהייתה ערה ונישק אותה בחוזקה בפניה. הילדה שאלה את הנאשם לפשר מעשיו והוא אמר לה "אל תדאגי", אך חרף זאת ביצע בה ניסיון למעשה סדום. לאחר מכן הוא יצא מהחדר והילדה קראה לאביה. הנאשם והנער הנוסף יצאו מהבית, רצו אל הרכב שבו המתין להם השותף המבוגר מהם ועזבו את המקום.

לאחר האירוע המזעזע שהסעיר את המדינה סיפר האב: "זוועת הזוועות, חלום בלהות, שני רעולי פנים בני מוות עושים מה שעושים לילדה בת 10 ששוכבת בשמלת השבת במיטה שלה במקום הכי בטוח בעולם ואתה מבין שאם הייתי יורה, אני האשם".

"הוא בדק, בחר מה שהכי מתאים לו ואז עשה את מה שעשה. הכול במודעות מוחלטת עם עוד בן אדם שמאיר לו בפנס על הפנים של הילדה שלי, ואז אחת הבנות צעקה והם ברחו. כשיצאתי ראיתי אותם, הוצאתי את הנשק והם ברחו", הוסיף האב.

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, הגיב לעונש המופחת שהוטל על התוקף, "אירוע חמור ומזעזע שממחיש את הבעיה הקשה במערכת המשפט. מחבל שפגע לא רק בילדה ובמשפחתה, אלא בכלל תושבי המדינה, צריך להינמק בכלא לשנים ארוכות ולא לקבל שום עסקת טיעון. האירוע החמור הזה פוגע קשות בשאריות האחרונות של מה שנשאר מההרתעה הישראלית בנגב ובכלל".

לדבריו, "שום ילדה ישראלית לא צריכה לחשוש לצאת לרחוב ובוודאי שלא בביתה. הגיע הזמן להיות בעלי הבית, להחזיר את המשילות ואת הביטחון לתושבי הדרום, לקבוע עונשי מינימום לפשעים הללו ולתת לכל ילד וילדה ביטחון".

טובה גדות, זמרת ויוצרת אספה מהציבור סכום של 26,000 ש"ח עבור הילדה מהנגב, שנפגעה לפני שנתיים על ידי פורע בדואי וחגגה בימים אלו בת מצווה.

לפני כשלושה שבועות היא הגיעה יחד עם בעלה הרב אביעד גדות, מנהל עמותת תורת לחימה, למסור לילדה את המתנה והאלבום בשם עם ישראל כולו.

לביקור המרגש התלווה ידיד המשפחה ח"כ אלמוג כהן ממפלגת עוצמה יהודית, המרכז את תחום הטיפול בנגב מטעם המפלגה שעתידה להיות חברה בממשלה.

בביקור, שוחחה גדות עם הילדה ומשפחתה, ושמעה מהם על האתגרים הלאומיים שהגיעו עד לתוך ביתם, בדמות פורע בדואי. מאות תורמים נענו לקריאתה של גדות והשתתפו במתנה לילדה מהנגב, בהם הקומיקאי מני אסייג, ואנשי התקשורת ינון מגל ואטילה שומפלבי.

עם הענקת המתנה, אמרה גדות בהתרגשות לילדה בת המצווה: "את עומדת בפתחו של עולם חדש, האמהות הקדושות מושיטות לך יד ואת, כמו כלה – מבורכת ומלאה באור גדול, אור קדושת עם ישראל".

אביה של הילדה מסר: "לפני כ-12 שנים נולדה הבת שלנו שנפגעה. כשהיא הייתה תינוקת התארחנו אצל הרב שליווה אותנו בהליך הגיור של אשתי, הרב אביחי רונצקי ז"ל. כמה ימים אחרי שהיינו באיתמר אירע אחד הפיגועים הנוראים ביותר שידעה ישראל. הרצח של משפחת פוגל הי"ד".

"אני זוכר שהאירוע הזה טלטל אותנו עד עמקי נשמתנו ושאלתי את הרב איך אפשר להמשיך מכאן והוא, בענוותנותו ובקדושתו, אמר בנחת שאהוד ומשפחתו עלו באש השמימה ונהפכו למשכן קודש של הישיבה באיתמר (משכן אהוד). לא יכולתי להכיל את זה אז בשלמות. על אדמת המשכן הזה עוד טרם סיום בנייתו התחתנו אשתי ואני עם שבעת ילדינו בסיום הליך הגיור של אשתי והחזרה בתשובה שלנו", הוסיף.

לדבריו, "מאז ועד היום הרחבה הזו משמשת כאדמה לחופות של תלמידי הישיבה. בתנו הייתה אז בת כחצי שנה.
לפני כשנתיים אירע אצלנו הפיגוע שבמהלכו בתנו נפגעה וחולל גופה. עברנו שנתיים של שיקום, התחזקות והתחברות לכלל. שאגתי כאביה של הילדה שאגה לכלל ישראל, ובכך הבת שלנו בן לילה הפכה להיות בת ישראל, בת של הכלל ולא רק שלנו".

"כיום אחרי בת המצווה שהייתה לה וקבלת המתנה מנדיבות לבכם נסגר מעגל ראשון במסע ארוך שרק התחיל מבחינתנו בחיבור קדוש בין אחים ואחיות מבני ישראל. שנזכה כולנו לעשות נחת רוח לבורא ולעצמנו ולחברינו ולשכנינו. שנזכה להעלות חיוך כל יום על פנים של עוד יהודי, שנעמיד את מידת הצדק במקומה הראוי שילדנו יזכו לחיות בחברה יותר מתוקנת. בנפשנו הדבר ולא רחוק מאיתנו כי אם בפינו ובלבבנו. שנזכה לגאולה שלימה במהרה בימינו. תיקון עולם במלכות שדי. שנגביר אהבה לבני ובנות הזוג שלנו במעגל הולך וגדל ונשפיע אהבה ואור אחד על השני. תודה לכם אחים ואחיות אהובים, סיכם.

חבר הכנסת אלמוג כהן אמר: "עם כניסתי לתפקיד ניגשתי בראש ובראשונה לטפל בסוגיית הביטחון בנגב, שלשמה נשלחתי לכנסת על ידי הציבור. נפגשתי עם בכירים במערכת הביטחון כולה, ועם כוחות בשטח שמשתוקקים לממשלה שתאפשר להם להתחיל לפעול. לשם כך נדאג לא רק לתקצוב ותקנים, אלא גם לשינוי תודעה והנחיות ברורות מצד הממשלה לפעול בנחישות עד רמת הנשק הגנוב, חממת הסמים והמיטה של המחבל שייעצר או יחוסל. זאת חובתי וחובתנו כלפי הילדה היקרה הזאת שאני מרגיש כאילו היא ממש אחותי הקטנה, כלפי משפחתה, וכלפי תושבי הנגב ומדינת ישראל כולה, וכך בע"ה נעשה".