מירנה בנט
מירנה בנטצילום: חדשות 12

מירנה, אמו של ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט, מתייחסת הבוקר (חמישי) לתביעות שהגיש בנה נגד מי שהשמיצו אותו, לכאורה, ביניהם הרב רונן שאולוב שאמר שהיא ובעלה המנוח אינם יהודים.

"החיים שלי מאוד מעניינים. פתאום אני הפסקתי להיות יהודייה", אמרה מירנה בציניות בשיחה עם 103FM והוסיפה: כשזה יצא בהתחלה לפני חצי שנה הייתי בשוק גדול. חשבתי על ההורים שלי שבאו לארה"ב מפולין ורוסיה בגלל פוגרומים וחצי מהמשפחות שלהם נשארו בידי הנאצים. פתאום זה קרה לי, בהתחלה חשבתי שזה משהו מוזר שיעבור ועכשיו אני מבינה שהכול מתחיל להיות עובדה לאנשים שרוצים להאמין לזה".

לאור ההד שצברה השמועה שהיא אכן גיורת סיפרה מירנה כי גם אנשים שמכירים אותה שוחחו עמה על כך. "אנשים שמכירים אותי. אנשים נחמדים שהתקשרו ואמרו לי דברים כמו 'כל הכבוד לך, את הגעת למקום כל כך גבוה. לא ידענו שאת גיורת'. אני אמרתי 'תדעו, אם אני הייתי גיורת הייתי גאה בזה. אני לא גיורת'. לפני שבוע וחצי אשתו הנחמדה של נכד שלי היא אחות בהדסה, ומישהי ראתה את התג שלה עם השם 'בנט', והאישה הזו התחילה 'את שייכת לבנט?', היא אמרה שכן, היא התחילה שהוא לקח את כל הכסף של המדינה לבנות את הבית והוא בכלל לא יהודי. אז הבנתי שזה עמוק".

כשנשאלה אם היא תומכת בתביעות שמגיש בנה נגד מי שהתבטאו נגדו ענתה: "כן, כי אני מבינה שרק ככה, אני לא יודעת אם אפשר לשנות שקרים שנכנסים עמוק, אבל אני מאוד גאה שהוא עושה את זה. כשראיתי את הרב הזה בטלוויזיה פי אלף הרגשתי גאה שהוא עושה את זה. האיש הזה אמר שאני, מירנה, אני לא יהודייה ואפשר להסתכל בגוגל. הוא אמר את זה".

לדעתה גל ההשמצות לא היה מקרי. אני לא מאמינה שדברים כאלו יכולים פתאום לקרות. לפני חצי שנה אמרנו במשפחה שלא נעשה משהו גדול מזה כי 'הם משוגעים', אבל עכשיו אני חושבת שזה חשוב והאנשים שרוצים להאמין בדבר כל כך טיפשי שלומדים מגוגל - יאמינו. הרבה אנשים אחרים לומדים משהו על מה קורה כאן עם השקר".