ח"כ הרב עמיחי אליהו התארח בעמדת ערוץ 7 באירועי צמאה בירושלים וסיפר על הקשר המיוחד בין סבו הרב מרדכי אליהו זצ"ל לרבי מלובביץ' זצ"ל.

"לפני כמה שנים היינו בכנס השלוחים וסיפרו לנו סיפור מדהים שלא היכרתי: סבא נפגש עם הרבי ואחר כך הרבי ליווה אותו החוצה ועמד וחיכה עד שהמכונית תיסע, משהו שלא היה עם אף אחד אחר. לסבא ולרבי היה קשר מיוחד", מציין הרב עמיחי אליהו.

הרב אליהו מוסיף, "יש שיחות מתועדות ביניהם שעוסקות בעם ישראל, בארץ ישראל, בתלמידי חכמים. גופו של הרבי אמנם היה שם אבל הלב שלו היה לגמרי איתנו כאן בארץ ישראל. הלב שלו היה מלא באור ובשליחות לקחת את עם ישראל קדימה".

האלפים שגודשים את בנייני האומה באירועי צמאה גורמים לו התרגשות. "אותי זה מרגש כי יש צמא גדול שהולך וגובר להתקרב לקב"ה. אני חושב שהמתקפות היום הן בגלל שיש מיעוט שמרגיש את הצמא לתורה יותר מכולם ומבוהל מזה שהציבור רוצה יותר קשר עם התורה ועם תלמידי חכמים".

"הדרך של חב"ד היא מאוד ברורה והיא נעשית במאור פנים. אפשר להתחבר בלי להתפשר, כי אם תתפשר לא תצליח להתחבר באמת. כדי לייצר עומק צריך לשבת, ללמוד, ללבן ולהתבשל יחד עם הדברים ולפעמים גם לריב", הוא מסכם.