בדליקים נר חנוכה בקבר יוסף
בדליקים נר חנוכה בקבר יוסףצילום: דוברות מועצת שומרון

אלפי בני אדם נכנסו הלילה (רביעי) לקבר יוסף בשכם, לרגל הדלקת נר רביעי של חנוכה. מדובר באחת מהכניסות הגדולות והמרכזיות במהלך השנה.

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי חיילי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה.

את קבוצת הנכנסים הוביל מח"ט שומרון אלוף משנה שמעון סיסו, יחד עם סגן ראש מועצה אזורית שומרון דוידי בן ציון. המתפללים כיבדו את אל"מ סיסו בהדלקת הנר, ואז שרו ורקדו עד לשעות הקטנות של הלילה.

הבאים נשאו שירה במקום לכבוד החג, והביעו שמחה גדולה וביטחון זאת על אף ניסיון בתחילת השבוע לפגוע בהדלקת נר ראשון ביישוב שא-נור.

הדלקת נר רביעי של חנוכה בקבר יוסףדוברות מועצת שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר הבוקר: "כניסת הדלקת נר חנוכה היא אחת מהכניסות המרכזיות של השנה לקבר יוסף, ומשמח לראות את הביקוש העצום של האנשים שהגיעו ורצו להגיע ולהשתתף בכניסה הזאת. בכל כניסה וכניסה אנחנו מגלים עד כמה עם ישראל מחובר לשורשיו וחשוב לו לבוא ולפקוד את אחד המקומות שהכי מסמלים את אחיזתנו בשומרון ובארץ ישראל בכלל. אך עם זאת, לדאבוננו, גם לאור התעוררות הגדולה אנחנו עדיין נאלצים להיכנס לכאן כגנבים בלילה ולא כבעלי הבית והשטח".

דגן הוסיף "אנו מבקש להודות למח"ט שומרון אלוף משנה שמעון סיסו, קצין הגמ"ר חטיבת שומרון רס"ן עזריאל פרלמן, לכוחות צה"ל ומג"ב על ההגנה ושמירת הביטחון של העולים לקבר יוסף".

סגן ראש המועצה האזורית שומרון דוידי בן ציון ברך את הנוכחים ואת כוחות הביטחון: "בשם תושבי השומרון אני רוצה להודות לכם, מפקד חטיבת שומרון וחייליך, שבזכותכם אנחנו ישנים טוב בלילה וחיים פה בביטחון. אתם המכבים של דורנו, תמשיכו את הרוח הזו והשם עוז לעמו יתן השם יברך את עמו בשלום".

חנוכה בקבר יוסף
חנוכה בקבר יוסףצילום: דוברות שומרון

במהלך הלילה התנהלו חילופי אש בין כוחות צה"ל לבין מחבלים פלסטינים בשכם, במהלך אבטחת מתפללים בקבר יוסף.

בנוסף לחילופי אש כבדים, מחבלים יידו אבנים ומטעני חבלה לעבר הכוחות. הפלסטינים דיווחו על הרוג ומספר פצועים, שפונו לטיפול בבית חולים.

נזכיר כי אמש עצרו לוחמי הימ"מ, שירות הביטחון הכללי וצה"ל מחבל מבוקש החשוד במעורבות בפיגוע הירי בסמוך לחוות גלעד ביום שישי האחרון.

מדובר במג'האד מזיד, בן 25, מחבל חמאס שריצה עונש מאסר בישראל בגין מעורבותו בפעילות טרור. הוא הועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

ביום ראשון נעצר מחבל נוסף החשוד במעורבות בפיגוע - נאצר נקיב, בן 47, תושב מחנה הפליטים עסכר בשכם, החבר בתנזים שגם הוא היה כלוא בישראל בעבר בגין מעשי טרור.

נמסר כי הוא היה מעורב בעבר בפיגוע ירי, סחר באמל"ח וחשוד כמי שמעורב בפיגוע הירי אשר התרחש בסוף השבוע האחרון (שישי) סמוך לחוות גלעד. במהלך הפעילות הכוחות עצרו גם את בנו של נאצר נקיב, שחשוד במעורבות באותו פיגוע הירי.