רון דרמר
רון דרמרPal Photography

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה ליו"ר הכנסת יריב לוין להיערך להשבעת הממשלה ביום חמישי הקרוב ואחד מכאבי הראש שיעסוק אותו עד הרגע האחרון יהיה חלוקת התפקידים לחברי הכנסת מהליכוד.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר (ראשון) על זעם רב בקרב בכירים בליכוד על הכוונה של נתניהו למנות את מקורבו, השגריר לשעבר רון דרמר, לתפקיד שר החוץ.

"לתת לדרמר את תפקיד שר החוץ זה לירוק בפרצופם של חברי הסיעה", אמר בכיר במפלגה. "אם דרמר רוצה להיות שר, אז בבקשה - שיקבל תיק במשרד ראש הממשלה. באיזו חוצפה הוא מגיע מבחוץ וכבר דורש לכהן כשר החוץ? הוא לא התמודד בפריימריז, לא היה חלק מתנועה ועכשיו הוא דורש את אחד משני התיקים הבכירים שנותרו בידי הליכוד".

ההערכה היא שנתניהו קשוב מאוד לקולות שהוא שומע ועם זאת הוא נחוש שדרמר יהיה חלק ממשלתו ויעסוק בנושאים אסטרטגיים מדיניים. ייתכן מאוד שהוא ימונה לשר במשרד ראש הממשלה שיעסוק בעניינים הללו.

נתניהו גם צריך לבחור יו"ר כנסת במקומו של יריב לוין שמיועד לתפקיד שר המשפטים. אמיר אוחנה נחשב מועמד מוביל, אך ייתכן מאוד שימונה לתפקיד שר החוץ. במקרה כזה נתניהו יצטרך לבחור בין אופיר אקוניס ויואב קיש כשגם דודי אמסלם נחשב למועמד, אך נתניהו מעדיף שימונה לתפקיד אחר.