שלמה קרעי ויועז הנדל בטקס החילופים
שלמה קרעי ויועז הנדל בטקס החילופיםצילום: דוברות

במשרד התקשורת נערך הבוקר (שני) טרס חילופי השרים בהשתתפות השר הנכנס שלמה קרעי והשר היוצא יועז הנדל.

קרעי אמר באירוע: "לפני ארבעים ואחת שנה, ערב ראש השנה, תשמ"ב, בעודי עובר בבטן אמי, טען ראש הממשלה מנחם בגין בראיון לטלוויזיה כי 'אלה העובדים בכלי התקשורת, הם הקבוצה שהיא למעשה מנהלת את עריכת החדשות וכדומה, הקבוצה הזאת מפרשת את המושג ממלכתיים כאנטי ממשלתיים. לא היה כדבר הזה בעבר'. לא היה כדבר הזה בעבר אמר מנחם בגין. לדאבוני, ארבעים ואחת שנה ודבר לא השתנה. 'אני טוען לממלכתיות', אמר בגין. 'כלומר, צריך לתת בטלוויזיה וברדיו ביטוי לכל גוון ציבורי רציני'. כמו אז כן היום. עדיין ישנם קולות שאינם נשמעים מספיק בתקשורת הישראלית".

"על מנת שנצליח לייצר כאן חברת מופת, עלינו לתת ביטוי למגוון הקולות היוצרים יחד את מי שאנחנו. נפעל לפתיחת שוק התקשורת לתחרות אמיתית, וכפועל יוצא מכך יתחזקו ההוגנות, השקיפות והאיכות, ויבוא לידי ביטוי באופן מאוזן הפסיפס המרהיב של כלל הציבור הישראלי", הוסיף קרעי.

השר יועז הנדל אמר כי "התפקיד של משרד התקשורת הוא לחבר. עשינו פה מהפכה בחיבור המדינה מקצה הארץ ועד קצהָ לסיבים אופטיים. הורדת מחירים דרמטית באינטרנט הביתי, תחרות בפריפריה, הפרטת הדואר, כניסה לדור 5".

"הגעתי למשרד חבוט וחבול אחרי שקודמי התבלבלו ושמו את התפל כעיקר ועסקו בכתבות ולא בתשתיות. במקום רפורמות יעילות היו צריכים להתעסק עם חדרי חקירות. מעבר לחוסר ההבנה של מה המשרד הזה עושה, הם בזבזו את הזמן. שנים ארוכות בהן אזרחי ישראל פיגרו אחר מדינות בעולם. באפריקה היו סיבים. ברמאללה היו סיבים ופה עדיין חשבו שמשרד התקשורת מתעסק בכתבות בעיתון. אני לא קוסם, בסך הכל ישבתי ולמדתי מה צריך לעשות. ההגיון איך שהוא תמיד מנצח. המפתח לכל הצלחה זו בנייה ולא הריסה. לפתוח, לייצר תחרות, להרחיב, לפרוס, להקים".

"המפתח לכל הצלחה זו בנייה ולא הריסה. לפתוח, לייצר תחרות, להרחיב, לפרוס, להקים. היצירה הישראלית היא גם התעשייה הישראלית שמניעה, בין היתר את גלגלי הכלכלה. מאחורי גופי התקשורת עומדים ישראלים טובים רבים - חילוניים, דתיים, חרדים, שמאל וימין. הם לא אויב וכדאי שישמעו כמה שיותר קולות וגוונים", סיכם.