הרב עמיחי אליהו
הרב עמיחי אליהוצילום: ערוץ 7

שר המורשת הרב עמיחי אליהו משבח היום (שלישי) את מהלך עלייתו של יו"ר מפלגתו, השר איתמר בן גביר להר הבית.

"אני כל כך שמח שהוא עשה את זה למרות שאני באופן אישי פוסק לא לעלות להר הבית. אני שמח שאנחנו באמת הולכים לקיים את מה שהבטחנו, זה חשוב מאוד לעמוד בהבטחות, לשדר לציבור שאנחנו באמת חזרנו להיות בעלי הבית - אנחנו לא מוכנים לפחד מהטרור, מאיומים, במזרח התיכון, אם אתה מגלה חולשה - אוכלים לך את הראש", אמר אליהו בראיון ל-103FM.

לדבריו, "זה היה מתואם עם ראש הממשלה, השב"כ. זו הייתה אמירה מאוד ברורה - 'אני עולה ואמשיך לעלות'. אני חושב שאנחנו לא יכולים להיכנע, להוריד את הראש. זה לא נכון גם מוסרית, כשאתה נכנע לטרור אתה מעודד טרור. אנחנו באנו לשנות, זו ההצהרה המרכזית שלנו בעוצמה יהודית".

בהמשך התייחס השר למתקפות הרבנים נגד מינויו של ח"כ אמיר אוחנה ליו"ר הכנסת. "אנחנו לא מסתכלים על בן אדם רק על בסיס הנטייה המינית שלו. מצעד הגאווה לוקח את הבן אדם והופך אותו לסמל של המיניות שלו. אוחנה הוא אישיות מלאה, מלאת מסורת. יש לו נטייה מינית שלא אסורה מהתורה, אלא המעשה הוא מה שאסור. אם אנחנו בחברה שלנו, דווקא החברה הליברלית, תדע להכיל את המורכבות הזו, זו הגישה שלנו לחיים - גם אם אנחנו חולקים על אנשים אנחנו לא מחרימים אותם".

"הרגשתי לא בנוח מול הצדדים, שיש בהם ביטוי מאוד בוטה נגד הדרך שבה תורת ישראל רואה משפחה. הרגשתי לא בנוח, שזה לא נעים לי, מבוכה, ויחד עם זה - אמיר אוחנה הוא אישיות מלאה. מותר לי לקבל חלק מהאישיות שלו ואת החלק הזה לומר בפירוש 'אני לא מקבל'", הוסיף.

"אני חושב שהגישה המסורתית לא באה לשנות את התורה, גם כשאתה לא מקיים אותה, היא לא אומרת 'נשנה את התורה'. יש את התורה, אנחנו משאירים אותה, מבינים את הערך הגדול שלה, ואם אני לא מצליח לקיים את התורה אני לא בא ומזלזל בה. זו גישה כל כך עמוקה שהיא הרבה יותר עמוקה מהקונפליקט שנמצא לפחות לדעתי בתוך הגישה הליברלית שמדברת על הרבה פתיחות. זה לא הכלה, זה עומק", סיכם הרב אליהו.