רינו צרור וחיים אלוש
רינו צרור וחיים אלושצילום: ועידת ישראל לחקלאות

רינו צרור, מהעיתונאים ואנשי הטלוויזיה הבולטים בישראל, קיבל היום (חמישי) ביומה השני של ועידת ישראל לחקלאות פרס מיוחד על המאבק שהוביל בנושא פערי התיווך.

צרור (69) נאבק בשנים האחרונות - בתוכניתו בגלי צה"ל - בפער העצום בין התשלום לחקלאי למחיר לצרכן בישראל במכירה של פירות וירקות. אותם פערי תיווך מכניסים יותר כסף לרשתות השיווק, פוגעים בחקלאים הישראלים והופכים בכלל את החיים של כל התושבים ליקרים יותר. המאבק הבלתי מתפשר של צרור זכה לאורך הדרך גם לתמיכה מאישי ציבור ושרים בממשלה.

"תודה רבה לכולכם", פתח צרור בהתרגשות נוכח העובדה שהציבור נעמד על רגליו והריע במשך שניות ארוכות, "זה מחמם את הלב, גם אנחנו צריכים את הקולות האלה. תעשו לעצמכם טובה, אתם אחלה חקלאים הכי טובים בעולם, יש נקודות שצריך לתמוך, אתם נמצאים במקום יפהפה לא רק מבחינת התוצרת, אלא גם מבחינת הציבור בישראל. הוא רוצה עגבנייה ישראלית, שלכם, וגם את התפוז הישראלי. הציבור רוצה את התוצרת הישראלית -היא המועדפת".

צרור המשיך ואמר: "אנחנו מורגלים שבאים אנשים ממשרדים או קומות וחושבים שיש להם את היכולת לשנות בהינף יד עולם שלם. זה עבודה בשטח מול עבודה באקסל, מלחמת תרבויות. אני מאוד שמח שאתם מצליחים די בלחץ לעמוד בשנים האחרונות מול הקרב המאוד קשה הזה. אתם צריכים להתגייס אליו פי כמה וכמה ולא להישען על פוליטיקאים-אלו חולות נודדים. אלה נותנים לכם את ה5 דקות הבאות ולא את השנה והשנתיים. תלכו עם הציבור ותגיעו הרבה יותר רחוק".

מנכ"ל ועידת ישראל לחקלאות, חיים אלוש, ציין כי "רינו צרור הוא דוגמה לעיתונאי שנאבק לאורך שנים לצד החקלאים ולעזרתם. במרוצת השנים הוא זועק את זעקתם ומנסה לקבל תשובות הולמות וראויות, כמו גם במאבק שהוביל ומוביל בנושא פערי התיווך".