בל"ד
בל"דצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מפלגת הברית הלאומית הדמוקרטית (בל"ד) מגנה את דבריו של חבר הכנסת יאסר חוג’יראת מהרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) מהן השתמע שהיה מסכים לגיוס ערבים לצה"ל אם הערבים יקבלו את מלוא זכויותיהם.

בראיון המדובר ל"כול אל-ערב" אמר חוג’יראת, כי הוא מתנגד לגיוס לצה"ל בנסיבות הנוכחיות, אך הוסיף ואמר: "מי שרוצה להתגייס או לא להתגייס, זו הבחירה שלו. כל דבר שמשרת את האדם עצמו ואת החברה שלו אזי עליו לעשותו. האם אני קורא להתגייס (לצה"ל)? איני יכול לקרוא או לא לקרוא להתגייס. אם אני הולך להתגייס ואני מקבל את כל זכויותיי אז שיהיה".

בהודעה שפרסמה "הזהירה בל"ד מפני אמירות מסוכנות אלה אשר מכשירות את השירות הצבאי בצבא בתמורה לתקציב או לזכויות טבעיות".

לדברי בל"ד מדובר ב"אמירות החורגות מהקונצנזוס הלאומי והחברתי של עמנו (הפלסטיני) והחברה שלנו, והן יביאו לשיבוש המחשבה של הצעירים הערבים והפלסטינים שלנו ויביאו לנורמליזציה עם הציונות באופן מעשי שיהווה סכנה לזהות, להשתייכות, למארג החברתי ולעקרונות היסוד הלאומיים".

עוד צוין בהודעה, כי "בל"ד קראה לכל הגורמים בקרב עמנו ובראשם ועדת המעקב (העליונה של ערביי ישראל) לגנות ולדחות את האמירות האלה ולהזהיר מפני השלכותיהן, ובפרט על רקע הסטייה הפוליטית והלאומית שמובילה רע"מ בתקופה האחרונה מאז שהחליטה להשתלב בקואליציה ממשלתית ציונית העוינת את עמנו, וזכויותיו ההיסטוריות".