צבי סוכות
צבי סוכותצילום: חזקי ברוך

יו"ר מפלגת הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נועד היום (ב') במשכן הכנסת עם איש הימין צבי סוכות, מועמד "הציונות הדתית".

ערב הבחירות נדחק סוכות למקום ה-16 ברשימה לאחר שסמוטריץ' מימש את הזכות שהיתה לו להוסיף שיריונים ברשימה. לאחר הזזתו למקום לא ריאלי הבטיח סמוטריץ' לסוכות שהמפלגה תממש את החוק הנורבגי ותאפשר את כניסתו לכנסת.

בפגישתם היום עדכן סמוטריץ' שבכוונתו לעמוד בהבטחה, והוא או אחד משרי המפלגה יתפטרו במסגרת החוק הנורבגי כדי להכניס את סוכות לכנסת ה-25.

שרת המשימות הלאומיות אורית סטרוק מעדיפה להישאר חברת כנסת וייתכן שסמוטריץ' עצמו יתפטר בשל העובדה שהוא משמש כשר אוצר ו'ישמח' להשתחרר מהעול הפרלמנטרי שרובץ עליו כחבר כנסת, כדוגמת החובה להתייצב להצבעות שחשובות לקואליציה.

''מעדכן שהייתה לי עכשיו פגישה מצויינת עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ''', סיפר סוכות בצאתו ממשכן הכנסת. ''בצלאל עדכן שהוא מתכנן לממש את החוק הנורווגי ובע"ה אכנס לכנסת בתקופה הקרובה. תודה לכל התומכים.
נעבוד בע"ה יחד עם כל השותפים שלנו למפלגה ונעשה המון טוב לעם ישראל ולמדינת ישראל. מעריך מאוד''.

שר האוצר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגיב בצהריים בישיבת סיעתו להתקפות נגד הרפורמה במערכת המשפט שמתכנן השר יריב לוין.

"בימים האחרונים אנחנו עדים למתקפה פרועה של אישים שונים נגד השר לוין וזה עצוב כפליים כשמילים קשות ואיומים במלחמת אחים מגיע מהדרגים הרמים ביותר. מאז ומעולם, אז והיום המחנה הלאומי אמר: לא למלחמת אחים. אני מציע לכולם לחדול באחת את השיח המתלהם והמסית", פתח סמוטריץ'.

לדבריו, "תיקון המערכת המשפטית והדמוקרטית, לאחר המהפכה השיפוטית שהובלה על ידי מספר אנשים מצומצם שבחוכמה רבה שכפלו את עצמם, ויצרו מוקד כוח בלתי מוגבל שהשמיט את כוחו של הציבור אינו קץ הדמוקרטיה, הוא מהות הדמוקרטיה. מטרת תוכנית חוק וצדק, מטרת השר לוין ומטרת ח"כ שמחה רוטמן היא אחת - חיזוק הדמוקרטיה הישראלית".

"אמרתי פעמים רבות, לא אחיה יום אחד במדינה בלי מערכת משפטית חזקה ועצמאית. מערכת שתדאג לזכויות הפרט ופחות תקדם אג'נדת שמאל רדיקלית. התיקון מתחיל. בית המשפט אין לו חרב ואין לו ארנק - יש לו את אמון הציבור. בית משפט מגוון וחזק שנותן סעד לחלש ומגן על זכויות האזרח הקטן. לשם אנחנו חותרים ולשם הממשלה הלאומית תגיע", הוסיף.

עוד אמר סמוטריץ': "שר המשפטים לוין הוא האיש הנכון במקום הנכון להביל את הרפורמה במערכת המשפט. יחד עם יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט חבר הכנסת שמחה רוטמן שעסוק כולו בשנים האחרונות בתיקון הפגמים של המערכת המשפט הישראלית. שמחה ויריב, אתם נותנים תקווה למיליוני ישראלים שהממלכתיות היא נר לרגליהם ושהמדינה היהודית והדמוקרטית בנפשם שאפשר לתקן ולהשיב את הדמוקרטיה הישראלית ואת האמון במערכת המשפט למקומה החשוב והראוי. קיום הבטחות בחירות אינו פריווילגיה או זכות, אלא חובה דמוקרטית ומוסרית שלנו לציבור".

הוא קורא לציבור לחסום כבישים, אני מזכיר לך שעבדך הנאמן ועוד כמה ישבו במעצרי שב"כ – מהגרועים שבאויבי ישראל בגלל שנחשדו בארגון חסימות כבישים. מערכת המשפט הישראלי זרקה למעצרי תום הליכים ילדות בנות ה14 שכל חטאן היה שביקשו להביע את המחאה הדמוקרטית שלהן נגד העיוולת הנוראה של הגירוש מצפון השומרון".

שר האוצר סמוטריץ' הדף את הביקורת של נשיא העליון לשעבר אהרן ברק, "אותה מערכת, אהרון ברק, הקוזאק הנגזל מזדעק נגד החס וחלילה מי שיפגע בתאגיד, הוא סגר את ערוץ 7, הקול היחיד שהיה למחנה הלאומי במדינת ישראל. ברוך השם מאז התקדמנו, על אפם ועל חמתם, אם זה היה תלוי בהם, לא היה ערוץ 7 ולא היה בשבע ולא ערוץ 14 וגלי ישראל.

"בית המשפט מזמן לא מגן על זכויות קיום, הוא מגן על ערכים ועל אינטרסים של קבוצת מיעוט קטנטנה בחברה הישראלית שרוצה להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. ואת הדבר הזה אנחנו משחררים, את מדינת ישראל מהשוד. אני אומר באחריות, מערכת המשפט תצא מזה מחוזקת יותר, עצמאית יותר.

''אני אומר לכל הצבועים חסרי האחריות שלא מסוגלים לכבד את ההכרעה הדמוקרטית שמוציאים את דיבתה של ישראל רעה בעולם, שמבחינתם אם הם לא בשלטון שתשרף המדינה, הם הולכים לאמריקאים ומספרים להם שקרים על איך תיראה מערכת המשפט אחרי הרפורמה הזאת''.

על יוקר המחיה אמר שר האוצר: "הבטחת בחירות נוספת עיקרית של כולנו הייתה טיפול מהיר ביוקר המחייה שמורגש בכל כיס ישראלי. אזרחי ישראל, אני מבטיח לכם, אנחנו עובדים על זה במלוא המרץ. בשבוע האחרון אני יושב עם גורמי המקצוע במשרד האוצר עד השעות הקטנות של הלילה, התחלנו לעבוד על תקציב אחראי וחשוב לטובת אזרחי ישראל. בקרוב מאד נציג בפני אזרחי ישראל צעדים מיידים שישפיעו על כל בית בישראל".