"אל תחכו שהילדים שלנו ייפגעו"ולרי מיימון

זעזוע בישוב שקד שבצפון השומרון לאחר הירי שביצעו מחבלים לעבר בית במקום - בפעם השביעית בחודשים האחרונים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיים הערכת מצב יחד עם הנהגת הישוב: יו"ר הישוב חי שמולביץ, רכז הביטחון ונציגי צוות החירום הישובי ולאחר מכן ביקר בבית משפחת מרום שבחלונה פגעו הכדורים וגרמו לנזק.

לימור מרום, אם חד הורית לשלושה ילדים קטנים בגילאים 5, 7, ו-10 סיפרה בזעזוע על הירי ודרשה מהממשלה לפעול לפני שיהיו הרוגים בנפש: "אני גרה 23 שנים בישוב, זה דבר שמעולם לא היה. לפני כמה חודשים פגעו בו בבית לידי ובחודשים האחרונים פגעו כבר שבע פעמים בבתים ביישוב. בנס זה לא פגע באף אחד".

"הפחד הכי גדול שלי ושל כל התושבים פה, הוא שזה יהפוך לשגרה, ולא ייעשה צעד משמעותי כדי להפסיק את המצב. שחלילה לא ייפגעו הילדים שלנו. אני פונה לכל מי שעוסק בעניין הביטחוני פה ומבקשת לעשות כל מה שצריך - אם זה לסגור כפרים, ואם זה לירות עליהם חזרה - לעשות כל מה שאפשר כדי לעצור את זה כי בנס הכל הפעמים האלו אין נפגעים ולא הייתי רוצה שיתעוררו אחרי שמישהו ייפגע פה או ייהרג חלילה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דרש מהממשלה לעבור מהגנה לפעילות התקפית בתוך הכפר שממנו התבצע הירי. "אני אמור להגיע לכאן לאשה הנפלאה הזו לשתות איתה קפה ולדבר על חינוך, ולא לראות חורים, בחלונות, במטבח שבו היא ובנותיה היו אמורות לאכול בו הערב ארוחת ערב משפחתית שקטה, ולא לחשוש מירי לתוך בית. הניסים הללו עלולים להיגמר", הצהיר.

לדבריו, "יש יותר מדי אירועים. כולם יודעים מאיפה היריות נורות. כולם יודעים מי הרשות הפלסטינית שמעודדת ומסיתה את הגל הזה וכולם מבינים שהמחבלים מהרשות הפלסטינית בוחנים את הממשלה החדשה, את ראש הממשלה החדש, את שר הביטחון החדש ואת הרמטכ"ל החדש. אזרחי ישראל כולם, לא רק תושבי השומרון, מצפים מהממשלה לא להיכשל במבחן הזה".

"אנחנו דורשים מהממשלה, לשנות את הפרדיגמה של ההפקרות הביטחונית מצד הממשלה הקודמת. לא יכול להיות שפעם אחר פעם יורים מכאן אל הישוב שקד וג'נין לא בכתר, המחסומים לא חזרו, המעברים פתוחים ועולם כמנהגו נוהג.לא ניתן להביא לכאן גל טרור חדש".

"אנחנו דורשים מהממשלה החדשה להראות למנוולים מהרשות הפלסטינית שיורים בפחדנות בחסות החושך, על בתים בשקד, שבעל הבית החדש השתגע. אנחנו מצפים מהממשלה ודורשים להתייחס למצב כאילו חלילה היו כאן הרוגים, כי אז הממשלה הייתה עושה את הדברים הללו, כי אז הייתם סוגרים מחסומים ומעברים. תעשו את זה עכשיו, תצאו למבצע צבאי נחוש, כאילו היו הרוגים - ותמנעו את ההרוגים באירוע הבא חס וחלילה", סיכם.