מור ג'אנאשווילי
מור ג'אנאשוויליצילום: שיר תורם, פלאש 90

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצר לחקירה בשבועות האחרונים, אסי מחמוד סאלח חוראני, בן 50, תושב עכו בחשד למעורבותו בלינץ' אשר בוצע במור ג'נאשווילי בעיר עכו במהלך מבצע שומר החומות.

יוזכר כי מור ג'נאשווילי הותקף בידי המון משולהב, תחילה, באמצעות השלכת אבנים וחפצים לעבר רכבו בעת נסיעתו ואילו המשכה בהכאתו הנמרצת תוך שימוש באלות ומוטות ברזל והצתת רכבו.

כתוצאה מן המעשים, איבד הקורבן את הכרתו, הובל לבית החולים בעודו פצוע באורח בינוני, שם אושפז לפרק זמן לא מבוטל ואף נדרש לשיקום ממושך.

בימים אלה הסתיימה חקירתו בשב"כ וביחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף של אסי מחמוד סאלח חוראני אשר לקח חלק פעיל בלינץ'. היום הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה המייחס לו שורה של עבירות חמורות, לרבות, עבירות אשר בוצעו ממניע לאומני, בנסיבות של מעשה טרור.

"מעצר וכתב אישום זה, הינו תוצר של פעילות מתמשכת של שירות הביטחון הכללי, שהביא לשורה של כתבי אישום שהוגשו כנגד 7 מעורבים נוספים בלינץ' שבוצע במור ג'נאשווילי, כנגדם הוגשו כתבי אישום בגין עבירות חמורות דומות.

שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה רבה את מעורבותם של אזרחי ישראל בפעילות טרור וימשיך לפעול נגד המעורבים באירועים האלימים ב"שומר החומות" עד למיצוי מלוא חומרת הדין, על אף הזמן הרב שחלף", נאמר בהודעת השב"כ.