פלייר אנטישמי שהופץ בקמפוס בארה"ב
פלייר אנטישמי שהופץ בקמפוס בארה"בצילום: באדיבות המצלם

מאז תחילת השנה האקדמית באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי ארה"ב חלה עלייה של כ-50% בכמות גילויי האנטישמיות כולל ריסוס צלבי קרס, התבטאויות נגד יהודים וניסיונות הפחדה - כך עולה מנתונים של הסוכנות היהודית.

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי על פי הנתונים, שהוצגו בכנס ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית IAC, בחודשים האחרונים היו בקמפוסים השונים 230 אירועים אנטישמיים בהשוואה ל-160 בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

בכנס מסרו עשרות שליחים ישראלים לאוניברסיטאות ומכללות בארה"ב עדויות על גילויי האנטישמיות. אור בר נוי, המשמש שליח באוניברסיטת מישיגן, סיפר כי בפליירים שפוזרו בשכונות שונות נטען כי מגפת הקורונה היא מזימה יהודית וכי היהודים השתלטו על התקשורת.

אורית איזילוב, שליחת הסוכנות באוניברסיטת דיוויס בקליפורניה, סיפרה שגילתה בקמפוס שלטי ענק שבהם נטען ש"השואה היא שקר שהומצא נגד לבנים, ושהקומוניזם הוא מזימה יהודית".

נתי שצ'ופק, מנהלת שליחי הקמפוסים של הסוכנות, מציינת כי "תקריות אנטישמיות אינן תופעה חדשה בקמפוסים, אבל בחודשים האחרונים חלה הקצנה דרמטית, כשהאנטישמיות מגיעה הן משמאל - מקבוצות פרוגרסיביות פרו־פלסטיניות, והן מימין - מקבוצות פשיסטיות, והאירועים חריגים בכמותם ובאופיים".