ורדה אלשיך
ורדה אלשיךצילום: Oren Nahshon / FLASH90

השופטת בדימוס ורדה אלשיך שכיהנה כסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, לא מכחישה שכינתה את השופט בדימוס עודד מודריק "לא ראוי למשפחת השופטים" בגלל שהוא תומך בחלקים מרפורמת לוין במערכת המשפט.

''זה דבר שנכתב בתוך המשפחה ואני לא מתייחסת אליו. כמו שאני דיברתי עם בעלי ותשאל למה אמרתי", הסבירה אלשיך בראיון ל-Ynet.

על המאבק שלה עם יתר בכירי מערכת המשפט בתוכנית לוין אמרה אלשיך: "עם כל הכבוד, גם כשפרופ' פרידמן היה שר משפטים זה לא שצופפנו את השורות, וחלק מהיוזמות הצליחו''.

אלשיך טענה כי הוועדה למינוי שופטים כיום "מאוזנת בצורה יוצאת מן הכלל. אולי אפשר לשנות אבל לא ליצור פוגרום. יש לי הרבה מאוד שעות יריב לוין ותמיד התרשמתי שיש לו חשבון לא סגור עם השופטים הוא לא אוהב אותם ועכשיו יש לו הזדמנות לסגור חשבון".

כזכור, אלשיך תקפה בחריפות את סגן נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס עודד מודריק: "אתה בושה למשפחת השופטים". זאת עקב תמיכתו העקרונית של מודריק ברצונו של שר המשפטים יריב לוין לשנות את הרכב הוועדה לבחירת שופטים. דבריו של מודריק נאמרו ביום שישי בראיון לחדשות 12 ביום שישי האחרון.

"קשה להתאפק אחרי הקשבה לעודד מודריק, לפני כמה דקות. לא בשל דעותיו, אם כי היה ראוי שכגילוי נאות יגלה לכל אלה שהטיף להם מוסר שהוא ימני 'קשה'", כתבה אלשיך על פי הדיווח בגלובס. "מבחינתי אתה בושה למשפחת השופטים, ואני בטוחה שיש לי עוד תומכים (וגם מתנגדים). התנשאת, השתחצנת... משל כל החוכמה והשכל ירדו לעולם ישירות אליך ונמצאים אצלך".