אדווה דדון
אדווה דדוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

כתבת התחקירים של חדשות 12 אדווה דדון שיגרה הודעה נזעמת לחבר הכנסת בועז ביסמוט מהליכוד בעקבות הצעת החוק שלו שתקבע כי עיתונאים לא יוכלו לפרסם הקלטות בלי אישור המוקלטים.

דדון שלחת הודעת וואטסאפ לביסמוט ופרסמה זאת ברשת: "היי ביסמוט. תגיד השתגעת? איך הייתי יכולה לעזור לחבר שלך בלי להקליט נוכלים? הכל כשר בעיניך בשביל לשמור על הכסא בשלטון? גם לרמוס אזרחים שגם ככה נרמסים מדי יום?".

דדון הוסיפה ותקפה, "אם עד עכשיו מדינת ישראל הייתה גן עדן לנוכלים, ברגע שהצעת החוק הזו תעבור, הם גם יפתחו שמפניות בכנסת עם שרי הממשלה. אבל מה אנחנו האזרחים מזיזים להם, העיקר המשילות".

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תקף את דדון בשל הניסוח שלה: "ככה את פונה לחבר כנסת?! זו בדיוק הרמה של 12…. בארצות הברית לא יעלה על הדעת הודעת טקסט כזאת של עיתונאי לחבר קונגרס. בזיון". דדון הגיבה: "צודק. הייתי צריכה לכתוב 'שלום ח"כ ביסמוט'. גם לך מתפספס לעיתים כשמשהו בוער בך בשעת כעס למיטב זכרוני. עכשיו אפשר להתעכב על התוכן או נתעסק במסביב?".

בועז ביסמוט
בועז ביסמוטצילום: ערוץ 7
צילום: חופשי
צילום: חופשי

יאיר לא התרשם מהתשובה: "זו חוצפה שאין כדוגמתה! העיתונאי השמאלני ביותר באמריקה לא יעז לפנות כך באסמס *פרטי* בחיים לחבר קונגרס הכי ימני, ולהפך! איזו חוסר מקצועיות, חוסר אתיקה, וחוסר כבוד. להקיא".

גם כתב חדשות 13, אביעד גליקמן, מתח ביקורת על הצעת החוק של ביסמוט וכתב בטוויטר: "איזו בושה וחרפה!! והאיש הזה קרא לעצמו עיתונאי?? הצעת חוק שערורייתית נגד העיתונות". פרשן חדשות 13 ברוך קרא צייץ: "איזו בושה. לא להאמין שהאיש הזה היה עיתונאי".

כאמור, חבר הכנסת בועז ביסמוט הגיש הצעת חוק שתאסור על פרסום הקלטה של אדם ברבים ללא רשותו וללא ידיעתו. ביסמוט מבקש לתקן את חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1991, ולהוסיף להגדרה "מהי פגיעה בפרטיות" גם מעשה של פרסום הקלטה של אדם ברבים הנוגעת למידע רגיש כהגדרתו בפרק ב' לחוק, ושלא בהסכמת האדם. בהתאם, מוצע לקבוע כי גם מעשה זה יהווה עוולה אזרחית ועבירה פלילית.

"בעידן הטכנולוגי שבו אנחנו חיים, כל אדם יכול להקליט שיחה בעלת תוכן רגיש ולפרסם אותה ברבים'', אמר ח"כ ביסמוט. ''התיקון לחוק יבטיח שפרסום הקלטה בעניינים רגישים ואינטימיים של אדם תחשב גם היא פרסום שמהווה פגיעה בפרטיות ובצנעת הפרט".