מיכאל מלכיאלי ויואב בן צור
מיכאל מלכיאלי ויואב בן צורצילום: חזקי ברוך

יומיים לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע ליושב ראש ש"ס אריה דרעי על פיטוריו מהממשלה, במפלגה הוחלט על מינויים חדשים במשרד הבריאות והפנים.

בש"ס החליטו לא למנות שרים ובמקום דרעי ימונו ממלאי מקום: שר הדתות מיכאל מלכיאלי ימונה לממלא מקום שר הפנים והשר במשרד הרווחה יואב בן צור לממלא מקום שר הבריאות.

יצויין כי על פי החוק, תפקיד ממלא מקום יכול להחזיק רק עד שלושה חודשים שלאחריו יהיה צורך בש"ס למנות שרים במשרדי הפנים והבריאות.

השר מיכאל מלכיאלי צפוי להמשיך במקביל בשני התפקידים - שר הדתות וממלא מקום שר הפנים ויואב בן צור ימשיך גם הוא בשני התפקידים - שר במשרד הרווחה וממלא מקום שר הבריאות.

יפה דרעי, רעייתו של אריה דרעי, הגיבה הבוקר (שלישי) לפסק הדין של בג''ץ שחייב את ראש הממשלה נתניהו לפטר את בעלה מתפקידיו כשר הפנים ושר הבריאות.

בראיון לדוד חכם ובצלאל קאהן ברדיו קול חי אמרה יפה כי נשיאת בית המשפט העליון הייתה צריכה לפעול מתוך חוכמה ולא מתוך צדק, "ימים לא פשוטים עוברים עלינו ועל הציבור. התמיכה מדהימה ומראה שאנשים יודעים לבוא ברגע האמת ולהוכיח: הצבענו לש"ס על דעת מה שהיא מייצגת. על דעת הרצון להילחם על הזהות היהודית ולאריה דרעי באופן אישי".

יפה טוענת כי 'חיפשו' את בעלה בגלל שהוא חלק מגוש הימין: "הם רצו לתפור אותו מכל כיוון אפשרי ושרק לא יהיה בפוליטיקה. הם רודפים את בעלי רק בגלל מה שהוא עשה להם. הוא גיבש אופוזיציה חזקה כזו שלא הייתה מעולם. בעיסקת הטיעון הם לא האמינו שהממשלה תיפול כל כך מהר. הם היו בטוחים שהם הולכים לשלוט ארבע שנים, והכל נפל. הם רואים בו את האדם שהכי הורס אותם".

כעת, טוענת רעייתו של דרעי, רבים מבינים את הצורך להעביר את רפורמת לוין במערכת המשפט: "כל מה שקרה פה פתח לאנשים את העיניים על הצורך לשנות את מערכת המשפט. קיבלנו 64 מנדטים ברזל. יריב לוין עומד כצוק איתן וגם ראש הממשלה בעד השינויים. זה לא אותו נתניהו של העבר. הוא כבר בפנים, אם הוא רוצה ואם לא".