אבדיה, הלילה מול דאלאס
אבדיה, הלילה מול דאלאסצילום: רויטרס

יממה בלבד עברה מאז ביצעה וושינגטון וויזארדס מליגת ה-NBA עסקה בה שלחה את שחקנה היפני רוי האצ'ימורה ללוס אנג'לס לייקרס. מי שקיבל בחסרונו דקות משחק רבות ופרע את השטרות במיידי היה לא אחר מאשר שחקנה הישראלי של וושינגטון, דני אבדיה.

הלילה (בין רביעי לחמישי) בלט אבדיה במדי וושינגטון ועזר לה לצלוח מותחן ודרמה גדולה בסיומה ניצחה בתוצאה 127:126 את דאלאס בחוץ.

ללא קנדריק נאן וקריסטאפס פורזינגיס שייעדר לכל הפחות שבועיים וכמובן בחסרונו של האצ'ימורה שעבר ללייקרס, לאבדיה היה קל לקבל דקות משחק וככל שהמשחק התקדם הוא קיבל יותר ויותר ביטחון עצמי.

המשחק היה צמוד לכל אורכו ומי שהיה שם עבור וושינגטון בכדי לנצח היה דווקא אבדיה שקיבל יותר דקות משחק מכל שחקן ספסל אחר והעמיד את מדד הפלוס-מינוס השני הכי גבוה בקבוצה, אחרי קוזמה שקלע 30 נקודות.

47 שניות לסיום המשחק, דייק אבדיה בקור רוח פעמיים מהקו כדי להעלות מעט את ההפרש עם 126:123. לוקה דונצ'יץ' עוד הספיק להשוות, אך את הזריקה השנייה שלו מהקו החטיא ואבדיה עט על הכדור החוזר. נקודה אחת נוספת של קייל קוזמה מהקו ביחד עם חטיפת כדור של וושינגטון, הספיקה לאבדיה ולקבוצתו בכדי לסיים את המשחק עם ניצחון דרמטי וצמוד אך שלישי ברציפות.

בסך הכל סיים אבדיה את המשחק עם 32 דקות והשיב עם 15 נקודות, לצד 10 ריבאונדים, 3 אסיסטים, 3 חטיפות ואיבוד בודד. האם זו תהיה הפריצה המיוחלת של אבדיה בדרך להוביל את קבוצתו למשחקי הפלייאוף?