יהונתן פולארד
יהונתן פולארדצילום: ערוץ 7

שנתיים אחרי שיהונתן ואסתר פולארד עלו ארצה, ושנה מאז שיהונתן ליווה את אסתר למנוחות, התראיין פולארד לסיון רהב מאיר בחדשות 12 וסיפר בעצב: ''אסתר הייתה בזרועותיי כשהיא נפטרה. ספרתי כל נשימה שלה בסוף, עד שלא היו עוד נשימות".

"אנחנו באמצע קמפיין גיוס כספים כדי לבנות בית ספר לזכר אסתר בתל אביב. מעולם לא היו לנו ילדים. היא הייתה סבורה שהדבר הכי חשוב לילדים יהודים זה לדעת את זהותם", הסביר פולארד את הקמפיין החדש לגיוס התרומות.

פולארד סיפר מה ביקשה ממנו אשתו אסתר לפני שנפטרה: "היא ביקשה ממני להתחתן שוב". זמן קצר לאחר מכן, פגש פולארד את רבקה, חברה של אשתו. "אסתר שאלה אם אני אוהב את רבקה. אני נעצרתי, הבטתי בה ואמרתי 'למה את שואלת את זה? זאת שאלה לא הולמת'. ואז היא אמרה 'אני לא אשרוד'. זאת הייתה הפעם הראשונה שבה הבנתי שאני הולך לאבד אותה", אמר פולארד.

"זאת לא הייתה בקשה מצידה, את לא מכירה את אסתר, היא ציוותה עליי", סיפר פולארד. "לפני שרבקה ואני התחתנו הלכנו לקבר שלה והודינו לה. רבקה הבהירה לי שאם תהיה לנו בת יקראו לבת הזאת אסתר. במובן הזה אסתר בחרה היטב. וכמו שאסתר הייתה המורה שלי, עכשיו רבקה המורה שלי".

פולארד עובד כעת על שני סטארט-אפים בתחום האנרגיה, נהנה מכל שנייה כישראלי ירושלמי חופשי ויש לו תשובה נחרצת לשאלה נוקבת שרבים שואלים אותו: "לעולם לא אתחרט על כך שישבתי 30 שנה בכלא. אני רק מקווה שהייתי יכול להיות יותר אפקטיבי. אנשים מצפים שאני ארד על הברכיים ואכה על חטא, אך אני לעולם לא אתנצל על זה ששמתי את חייהם ואת טובתם של בני עמי מעל לשלי, לעולם לא. לעולם לא".

מתוך הראיון המיוחד עם יהונתן פולארד