תחת הכותרת 'ריבונות מחזון למעשה' מקיימות היום (א) תנועת הריבונות ו"ישראל לנצח" אירוע בבקעת הירדן המבקש למנף את החלת הריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון בהגשמת חזון הריבונות אותו מקדמת התנועה מזה למעלה מעשור.

באירוע משתתפים: ח"כ דן אילוז ( ליכוד), ח"כ יוסף טייב ( ש"ס), דוד אלחייני - ראש מועצת בקעת הירדן, סא"ל (מיל.) ירון בוסקילה - מזכ"ל הביטחוניסטים, ד"ר חגי ויניצקי - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט וראש מכון בגין למשפט וציונות, שירה ליבמן - מנכ"לית מועצת יש"ע, אלוף (מיל.) עוזי דיין, עמנואל שילה - עורך עיתון בשבע, אברהם כץ-עוז - שר החקלאות לשעבר, עו"ד נילי נאהורי - יו"ר ישראל לנצח, יהודית קצובר ונדיה מטר
יו"ר תנועת הריבונות. מנחה את האירוע העיתונאי שמעון כהן.

במסגרת האירוע מתקיים דיון מקיף ובו מעלים מומחים מתחומים שונים את אתגרי הריבונות בבקעה ודרכי ההתמודדות איתם. הנושאים שנדונים הם בין השאר ביטחון, כלכלה, התיישבות, תיירות, מדיניות בינלאומית, מאזן אסטרטגי, דמוגרפיה ועוד.

יהודית קצובר ונדיה מטר, העומדות בראש תנועת הריבונות ועו"ד נילי נאהורי העומדת בראש "ישראל לנצח" המובילות ויוזמות את היום המיוחד מציינות כי "ריבונות בבקעת הירדן היא צעד הכרחי לעתידה של ישראל בהיבט הביטחוני אסטרטגי, הביטחוני פנימי כפי שביטאו ראשי המדינה לדורותיה, מנהיגי ימין ושמאל כאחד, עובדה המבטאת את ההסכמה הלאומית הרחבה שמאחורי מהלך הריבונות באזור זה. הריבונות בבקעה גם אינה מהווה אתגר דמוגרפי המאיים על אופייה היהודי של מדינת ישראל".

הן מזכירות בדבריהן את היות הריבונות בבקעת הירדן אחת מהבטחות הבחירות של בנימין נתניהו באחת המערכות האחרונות ואחת מהכרזות המחויבות האישית והמדינית של יו"ר 'המחנה הממלכתי', שר הביטחון לשעבר ח"כ בני גנץ. "אנו בעיתוי המהוה הזדמנות היסטורית ופוליטית נדירה לחולל את המהלך ולהשיב את ישראל לתנופה ציונית של התיישבות ביטחון וריבונות מתוך הסכמה פוליטית רחבה".