ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, פונה למובילי הרפורמה במערכת המשפט ומבקש מהם לעמוד בזקיפות קומה אל מול מאמצי מתנגד המהלך להביא להידברות מתוך עמדה של חולשה.

"בצלאל, שמחה ויריב, אנשים יקרים - לא להיכנע. השמאל מחפש כל דרך להכניע, לערער את הביטחון העצמי. הוא בז לימין כי הוא רואה בו אנשים חלשים. השמאל מעולם לא כיבד את הצד השני ועושה כל מניפולציה לערער את הביטחון שלנו ובמיוחד אצל נציגי הציבור שלנו", פתח הרב לוינשטיין.

"זאת על ידי אלימות, הפחדות כמו 'קץ הדמוקרטיה' ו'קץ המדינה' ומניפולציות רגשיות אחרות כמו 'שנאת חינם'. הם מעולם לא האמינו באחדות הזו ואת כל ההשקפות שלהם קידמו בלי שום מחשבות על אחדות ותוך רמיסת הצד השני", הוסיף.

לדבריו, "אני לא אומר שצריך להתנהג כמותם בשום פנים ובאופן. אבל אם רוצים להידבר לא צריך לעשות זאת מתוך רגשי נחיתות, מתוך אובדן הביטחון העצמי או מרצון למצוא חן בעיניהם. צריך לבוא בעמדה זקופה. אתם שליחי ציבור שנבחרו לפני כמה חודשים. הציבור היהודי זקף את קומתו בגאווה, והוא רוצה מדינה יהודית עם זהות יהודית. אתם שליחי הציבור, זיקפו קומתכם ואל תיכנעו לסחיטות. הידברות רק מתוך זקיפות קומה ולא מתוך כניעה רגשית. חיזקו ואימצו והיו שליחים נאמנים".

זו ההתבטאות השנייה של הרב לוינשטיין בסוגייה בימים האחרונים. שלשום פרסם הרב סרטון ובו דברי חיזוק לשר המשפטים יריב לוין ויו"ר ועדת חוקה ח"כ שמחה רוטמן.

"יריב לוין ושמחה רוטמן", אמר הרב לוינשטיין, "שניכם מובילים את עם ישראל היום לאחד המהלכים החשובים ביותר בתולדות הציונות, יציאת עם ישראל לחירותו".

לדבריו, "המאבק פה איננו מאבק רק על מבנה דמוקרטי, הוא מאבק על ערכי הליבה של העם היהודי ואתם עומדים בחזית המאבק. השמאל הישראלי רק מחפש את הרגע שבו תגמגמו ותהססו. אצליהם המושג 'הידברות' הכוונה לזהות את הרגע של החולשה. אל תחששו".

הרב לוינשטיין הצביע כיצד בג"ץ פעל לפרק את הזהות הלאומית, המשפחתית והאישית בכמה שלבים. "המאבק הוא על ערכי הליבה", אמר. "בג"ץ איננו עוסק במשפטים, הוא עוסק בערכים, בערכי הליבה שלנו, מוחק את הזהות הלאומית, המשפחתית והאישית. בג"ץ קציר הפסיק את המפעל הציוני וקבע שאסור להקים יישובים יהודים ברחבי ארץ ישראל. ייהוד הגליל שווה גזענות, ושלושים שנה לא הוקם יישוב יהודי אחד מאז".

"פסק הדין של המסתננים עשה חוכא ואטלולא מחוק השבות-מדינה יהודית", אמר. "כל זר יכול להכנס אליה. עשה ממנה מסננת. בג"ץ לניאדו, בג"ץ דניאלוב, הפך את המשפחה האידאלית אבא ואמא. הפך את זה לאופציה ובנה אלטרנטיבות למשפחות אלטרנטיביות. מפרק את מושג המשפחה הקלאסית, המסורתית, האידאלית של העם היהודי, שהעמידה את העם היהודי ואת כל המין האנושי אלפי שנים".

"ובסוגיית הילדה שרוצה להיות ילד בגבעת שמואל", ציין. "פסק בית המשפט שזו זכותה וחייבים להגן עליה. מפרק את זהות היחיד; איש זה איש, אישה זו אישה".

כל המערכת הזאת עוסקת בפירוק זהויות", ציין. "אתם נמצאים בחוד החנית להחזיר חזרה את הזהויות היסודיות של העם היהודי; זהות לאומית, משפחתית ואישית. אל תחתו ואל תירתעו, אתם הולכים בדרך ישרה, מוסרית וצודקת, ויבוא יום וידעו כולם כולל אנשי השמאל שהלכתם בדרך ישרה".